REKLAMA

Białołęka

społeczeństwo »

 

"Wymiana ciepła" przed białołęckim ratuszem. Na czym polega?

  17 listopada 2023

alt='"Wymiana ciepła" przed białołęckim ratuszem. Na czym polega?'
źródło: Dzielnica Białołęka

Zapewne co niektórych wchodzących do białołęckiego magistratu petentów zastanawia ustawiony regał z wieszakiem - jest on w ramach prowadzonej ogólnopolskiej akcji "Wymiany ciepła". Czym możemy się podzielić i jak możemy z niego skorzystać?

REKLAMA

Idea jest tak prosta, że prościej się nie da. Postaw wieszak, powieś ciepłe ubranie, jedną rzecz na początek. Pozwól, by ubrań przybywało. Profilaktyka w zdrowiu gardła - jak unikać problemów laryngologicznych? Profilaktyka w zdrowiu gardła - jak unikać problemów laryngologicznych?
Co możesz zrobić, by zapobiegać chorobom gardła, chrypce i innym dolegliwościom, które utrudniają normalne funkcjonowanie?
Pozwól, by potrzebujący bez skrępowania brali, czego im trzeba. To działa. To dzieje się samo - czytamy na stronie internetowej wymianaciepla.pl.

Wieszak "wymiany ciepła" przed ratuszem Białołęki

Przed wejściem do urzędu przy ul. Modlińskiej 197 z wieszaka każdy może wziąć to, czego potrzebuje. Każdy może też przyjść i powiesić tu nieprzydatne ciepłe rzeczy, które mogą posłużyć innym, np.: kurtki, polary, swetry, czapki, rękawiczki, szaliki - ważne, żeby były czyste i niezniszczone.

Jak wyjaśniają urzędnicy, wieszak wymiany ciepła wpisuję się w ideę współdzielenia w mieście - Wawashare. Jest to serwis, w którym zamieszczane są projekty z zakresu współdzielenia, skierowane do mieszkanek i mieszkańców Warszawy. Zasada jest prosta: dzielimy się różnego rodzaju zasobami (umiejętnościami i talentem, czasem oraz przedmiotami, przestrzenią, żywnością i tym "co w sercu") - często bezpłatnie, czasami za opłatą. Mieszkańcy Białołęki przyjęli akcję z pełnym zrozumieniem, o czym świadczą pozytywne komentarze.

- Bardzo dobry pomysł. Zapewne każdy posiada chociaż jedną rzecz, którą może się podzielić. Dobro powraca - czytamy.

JR

.
 

Komentarze (9)

# Dnfjfo

18.11.2023 01:53

A burmistrz dał przykład i już się podzielił!? A inni radni też już to zrobili jako przykład dobrej postawy obywatelskiej?

# Tyuo

18.11.2023 14:00

Czy ta dzielnica ma jakieś limity kiczu i mentalnego wieśniactwa? Jest 100 innych miejsc gdzie można rozdać ubrania potrzebującym ale nie... Białołęka wie lepiej i ustawi odpustową szmaciana szafę u drzwi urzędu.

# Bialomeka

18.11.2023 17:27

Ta dzielnica nie ma żadnych limitów. Bialomeka tyle w temacie. Męka męka męka!

REKLAMA

# slakol

18.11.2023 20:42

Prekariat zakredytowany pod korek na norę na Tarchominie ubiera się na wieszaku pod urzędem dzielnicy, ewentualnie w chińskiej budzie na Marywilskiej. Takie realia w tej dzielnicy.

# Prawda

18.11.2023 21:34

To już po PCk czy mops nie można iść? Po co ten bazar przy urzędzie?

# lokals

19.11.2023 12:45

Wizytówka Biedamęki! Sterty starych szmat pod urzędem patodzielnicy!
Co za wiocha mentalna.

REKLAMA

# realista

19.11.2023 14:43

Ustawcie jeszcze przed urzędem chlewik i wygódkę! Będzie jak w rodzinnym przysiółku!

# Nie dla kucy!

22.11.2023 13:07

Reklama dla burmistrza.

# Nie dla burmistrza i rudej !

23.11.2023 18:50

Polega na tym, żeby każdy zauważył burmistrza jaki to człowiek zrobił wymianę kurtek. Kiepsko. Zapisać nazwisko i nigdy więcej nie głosować ani na niego ani na ruda!!!!!!
więcej na forum

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuBiałołęka

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024