REKLAMA

Białołęka

sport »

 

Po rocznej przerwie lodowisko wraca na Strumykową. Będzie większe

  16 listopada 2023

alt='Po rocznej przerwie lodowisko wraca na Strumykową. Będzie większe'
źródło: Facebook/Dzielnica Białołęka

Na terenie Białołęckiego Ośrodka Sportu przy Strumykowej, w przeciwieństwie do poprzedniego roku, będzie można pojeździć na łyżwach. Konstrukcja ślizgawki jest już przygotowana i niebawem zacznie wypełniać się lodem. Kiedy start zimowej atrakcji?

REKLAMA

Jak informuje białołęcki ratusz, po rocznej przerwie, instalacja przeszła gruntowną renowację i posiada zupełnie nowy system chłodzący, a co najważniejsze - lodowisko będzie dłuższe o cztery metry. Jego długość będzie mieć 44 metry, szerokość pozostaje bez zmian - 20 metrów. Tafla będzie cieńsza i bardziej energooszczędna. Profilaktyka w zdrowiu gardła - jak unikać problemów laryngologicznych? Profilaktyka w zdrowiu gardła - jak unikać problemów laryngologicznych?
Co możesz zrobić, by zapobiegać chorobom gardła, chrypce i innym dolegliwościom, które utrudniają normalne funkcjonowanie?
- Nowy system chłodzący jest bardziej wydajny, dzięki czemu zużyje mniej prądu - zapewniają urzędnicy.

Rok temu lodowisko na Strumykowej było za drogie

Właśnie ze względu na zbyt duże zużycie prądu i zbyt wysokie stawki za energię elektryczną w minionym sezonie zrezygnowano ze ślizgawki. Na nierentowność lodowiska wpływał również brak zadaszenia, które powodowało dodatkowe straty w trakcie mrożenia i zamykanie obiektu podczas opadów deszczu. Sam agregat mrożący był z kolei przestarzały technologicznie i wymagał modernizacji.

Ślizgawka już przed dwoma laty była nierentowana, mimo opłat przyjmowanych od mieszkańców. Bilet normalny kosztował 10 zł, ulgowy 8 zł, a wypożyczenie łyżew i kasku łącznie 12 zł. Taki cennik nie pozwalał nawet utrzymać lodowiska, ale stawki i tak krytykowano jako wysokie. Nie wiadomo, jakie ceny zostaną przyjęte w tym sezonie, jednak już samo ograniczenie kosztów może przynieść pozytywne rezultaty.

Kup bilet

Kiedy otwarcie lodowiska na Białołęce?

Rozpoczęcie sezonu łyżwiarskiego na Białołęce zaplanowano na sobotę 9 grudnia. Popołudniowemu otwarciu będzie towarzyszyć impreza w klimacie świątecznym z mnóstwem atrakcji. O szczegółach będzie niebawem informował białołęcki ratusz.

JR

.
 

Komentarze (4)

# Goypy

18.11.2023 01:54

Pan burmistrz w końcu zgodził się na lodowisko. Na Bemowie się nie zgadzał, żeby za głośno dzieciaczki mu nie krzyczały pod oknami

# ABC

18.11.2023 07:59

#Goypy napisał(a) 18.11.2023 01:54
Pan burmistrz w końcu zgodził się na lodowisko. Na Bemowie się nie zgadzał, żeby za głośno dzieciaczki mu nie krzyczały pod oknami
Na Bemowie też wyrzucili do kosza gotowy projekt basenu. Tak będzie też na Białołęce?

# nick (podpis)

19.11.2023 22:53

Do pełni szczęscia brakuje zadaszenia.

REKLAMA

# Nnneo

21.11.2023 12:20

Patodzielnica patolodowisko patologia... Basenu też nie będzie!
więcej na forum

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuBiałołęka

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

REKLAMA

REKLAMA

Zima 2023/2024
Zima 2023/2024