REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Białołęka

wypadki

 

Wyjeżdżała z garażu podziemnego. Potrąciła sześciolatkę na rowerku

  28 listopada 2022

Wyjeżdżała z garażu podziemnego. Potrąciła sześciolatkę na rowerku
zdjęcie ilustracyjne, źródło: KPP Radzyń Podlaski

Na zamkniętym osiedlu przy ul. Berensona sześciolatka na rowerku wpadła pod koła samochodu. Dziewczynka trafiła do szpitala a policja bada okoliczności wypadku.

REKLAMA

- Zgłoszenie dostaliśmy w poniedziałek tuż po ósmej rano. Na miejscu wciąż prowadzone są czynności - przekazał PAP sierżant Bartłomiej Śniadała z biura prasowego stołecznej policji.

Dziecko w szpitalu

Jak dodał policjant, ze wstępnych ustaleń wynika, że kierująca dodgem, wyjeżdżając z parkingu podziemnego na zamkniętym osiedlu przy Berensona, nie zauważyła kobiety z dwójką dzieci w wieku czterech i sześciu lat. Potrącona została 6-letnia dziewczynka, która jechała na rowerku.

- Dziecko trafiło do szpitala. Ustalamy jeszcze okoliczności zdarzenia - powiedział sierżant Śniadała. Dodał, że kobiecie i drugiemu dziecku nic się nie stało. Zarówno matka, jak i kierująca samochodem zostały przebadane pod kątem zawartości alkoholu we krwi. Były trzeźwe.

(jr)

 

Polecamy

Komentarze (8)

# Kej Kej

28.11.2022 14:08

No cóż... Bywa. Taka sama wina dziecka, że wjechało pod nadjezdzajace auto, jak i wina kierującej autem, że nie przewidziała, iż może znienacka nadjechać ktoś na rowerze.

# stałosię

28.11.2022 14:52

wystarczy chwila nieuwagi, mama oderwie wzrok od ruchliwego dziecka, dziecko nie rozróznia do końca duży mały samochód nie rozpoznaje zagrożenia, kierowca rzoproszony, wyjazd z garażu podziemnego ogranicza też widoczność przód auta uniesiony i niewidoczny horyzont - wszystko niestety składa się na takie przypadki
szybkiego powrotu do zdrowia dla malucha

# Moe

28.11.2022 20:26

Ludzie chronicznie się śpieszą i są egoistami. Jechala pewnie na pełnym gazie spiesząc się niewiadomo gdzie, a dziecko moglo nie mieć odpowiednio widocznych ubrań (szarość, plucha). U nas pod szkołą z dobrze oznaczonymi przejściami w ciągu tygodnia kilka wypadków, że dzieci walą głową w jezddnię, potrącone przez samochod... ludzie nieuważnie jeżdżą, patrzą w telefony, każdy się śpieszy...

REKLAMA

# Poooeu

28.11.2022 21:55

Bez przesady sześcioletnie dziecko to nie maluch. To już uczeń szkoły podstawowej. Powinno być już na tyle rozgarnięte, żeby wiedzieć że na auta trzeba uważać. Jak kobieta wyjeżdżała z parkingu to obowiązkiem matki dziecka jest poczekać i rozejrzec się czy może przejść z dzieciakiem czy lepiej poczekać... Sześcioletnie dziecko chodzi już do szkoły i powinno mieć w minimalnym stopniu zrozumiane pojęcie o potencjalnych zagrożeniach, a nie pchać się rowerkiem bo jemu wszystko wolno!

# Adndl

28.11.2022 21:58

Dziecko to nie pepek świata, trzeba pilnować i uczyć, że nie jest najważniejsze i ze z samochodem nie ma szans na swoim rowerku i powinno poczekać a nie pchać się

# Tubylec

29.11.2022 13:07

Wina dziecka, mam nadzieję, że zostanie ukarane i odpowie za uszkodzenie samochodu. To jakiś absurad aby samochód musiał ustępować pierszeństwa piszym, a dzieci do 10 roku życia poruszające się na rowerach to w świetle prawa piesi. Ta dziewczynka powinna odpowiadać jak dorosły za wyrządzone biednemu kierowcy szkody.

REKLAMA

# Idźmy ta drogą

30.11.2022 11:11

#Moe napisał(a) 28.11.2022 20:26
U nas pod szkołą z dobrze oznaczonymi przejściami w ciągu tygodnia kilka wypadków, że dzieci walą głową w jezddnię, potrącone przez samochod... ludzie nieuważnie jeżdżą, patrzą w telefony, każdy się śpieszy...
I dlatego w cywilizowanych krajach (do których mozolnie aspirujemy) przed szkołami znacząco ogranicza się możliwość prowadzenia ruchu samochodowego.

# Kej Kej

07.12.2022 02:45

(...) ludzie chronicznie się śpieszą i są egoistami. Jechala pewnie na pełnym gazie spiesząc się niewiadomo gdzie (...)
A jak niby ma wyjeżdżać z GARAŻU PODZIEMNEGO? Wolniutko? Żeby stoczyć się do tyłu??
więcej na forum

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuBiałołęka

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje
Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl    Stanowią one własność prawnie chronioną należącą do Wakacje.pl S.A. i/lub jej partnerów.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA