Wyciek piany na budowie metra. Co to było?
21 września 2020
Mieszkańcy Zacisza donoszą, że lokalne ulice pokryła dziwna pianka, pochodząca z budowy metra.
Wyciek "spod ziemi" pojawił się w środę 16 września na w rejonie Protazego i Blokowej. Jak informują czytelnicy z Zacisza, jezdnię pokryła substancja o strukturze pianki, ewidentnie będąca materiałem budowlanym z budowy podziemnej kolei.
- Na Protazego na powierzchnię ulicy wydostał się betonit z tarczy drążącej tunel - mówi Karolina Gałecka, rzeczniczka warszawskiego ratusza.
Drogowy rekord absurdu. Mieszkańcy oburzeni
Mieszkańcy ulicy Bukowieckiej z niedowierzaniem obserwują zmiany w organizacji ruchu. Wzdłuż jezdni ustawiono rzędy betonowych bloczków, które skutecznie uniemożliwiają możliwość parkowania przy posesjach. Choć oficjalnie mają one uspokajać ruch, wśród mieszkańców i radnych narasta przekonanie, że prawdziwy cel jest zupełnie inny.
- Po odkryciu awarii wykonawca niezwłocznie usunął przyczynę wycieku i uprzątnął teren.
(dg)
.







































