Kolejne Bemisie pojawią się na Bemowie?
8 lutego 2024
Jest na to szansa. Tak jak w przypadku pierwszego projektu, w ramach którego pojawiło się sześć mosiężnych, malutkich Bemisiów - w przyszłym roku kolejna szóstka ma szansę na stałe wzbogacić krajobraz Bemowa.
- To już druga edycja projektu - przypomina pomysłodawca Michał Gierasimowicz, który proponuje zamówienie sześciu mosiężnych Bemisiów wykonanych z brązu w pracowniach artystycznych i zamontowanie ich w ciekawych miejscach Bemowa. Misie miałyby występować w różnych pozach i stylizacjach związanych z miejscem, w którym będą się znajdować. Jakie nowe wcielenia po Lataczu, Ringo, Bemiku, Ratownisiu, Radarku i Watku, mogą tym razem pojawić się na Bemowie?
Jakie Bemisie tym razem?
W okolicach bemowskiego ratusza, a najlepiej przy jego wejściu, aby witać petentów, miałby stanąć.
Jak inwestować po dokładnej analizie produktów bankowych?
W obliczu dynamicznych zmian na rynku finansowym, właściwa analiza produktów bankowych jest kluczem do efektywnej i zrównoważonej inwestycji. W naszej dzisiejszej dyskusji skupimy się na tym, jak inwestycje po analizie produktów bankowych mogą przyczynić się do rozwoju osobistych finansów oraz wpłynąć pozytywnie na środowisko i społeczeństwo. Wykorzystamy tutaj wiedzę na temat funduszy inwestycyjnych, zasad ESG (Environmental, Social, Governance) oraz praktyczne aspekty analizy finansowej. Warto pamiętać, że współczesny bank - zielony i nowoczesny - jest naszym partnerem na każdym etapie podróży inwestycyjnej, pomagając w wyborze ekologicznych rozwiązań i ocenie ich wyników.
.. Pracuś. Jak zaznacza autor, miś miałby być z neseserem kojarzącym się z pracownikami ratusza, którzy z uśmiechem obsługują mieszkańców. Na terenie Alei Sportów Miejskich w pozie sugerującej na usportowienie (np: stojący na jednej ręce) miałby stanąć drugi z misiów - Sportowiec. Miś Cegła miałby z kolei stanąć na rogu Powstańców Śląskich i Połczyńskiej, np. na pasie zieleni przy restauracji McDonald's. - Ma kojarzyć się z wytwórstwem cegieł na Bemowie za czasów Szneiderów - wyjaśnia autor. Na terenie placu Kasztelańskiego stanąć by miała bemowska misiowa seniorka - Kasztanka. Miałaby ona być na wózku inwalidzkim i - jak wyjaśnia pomysłodawca - ma kojarzyć się z osobami odpoczywającymi w parkach. Na terenie amfiteatru stanąłby miś o imieniu... Amfi. Byłby to Bemiś - co zrozumiałe - związany z kulturą, artysta, śpiewak, aktor. Zaś na terenie Państwowych Szkół Muzycznych im. Fryderyka Chopina miałby stanąć Smyczek. Byłby to miś kojarzący się z nauczaniem muzyki. Figurka odwzorowałaby postać misia grającego na skrzypcach.
Budżet obywatelski Bemowa dorzuci kolejne misie?
Projekt Michała Gierasimowicza ma sporą szansę na realizację, a udowodnił to budżet obywatelski z 2022 roku, kiedy to na Bemisie zagłosowało ponad tysiąc mieszkańców. Projekt jest dość tani (55 tys. zł) w porównaniu z innymi pomysłami z budżetu obywatelskiego Bemowa, dlatego jego szanse na sukces wzrastają. Głosowanie już w czerwcu, zaś w lipcu poznamy wyniki. Ewentualny montaż kolejnych Bemisiów już w przyszłym roku.
DB
.