REKLAMA

Bemowo

budżet obywatelski »

 

Kolejne Bemisie pojawią się na Bemowie?

  8 lutego 2024

alt='Kolejne Bemisie pojawią się na Bemowie?'
Fot. Marta Sylwestrzak

Jest na to szansa. Tak jak w przypadku pierwszego projektu, w ramach którego pojawiło się sześć mosiężnych, malutkich Bemisiów - w przyszłym roku kolejna szóstka ma szansę na stałe wzbogacić krajobraz Bemowa.

REKLAMA

- To już druga edycja projektu - przypomina pomysłodawca Michał Gierasimowicz, który proponuje zamówienie sześciu mosiężnych Bemisiów wykonanych z brązu w pracowniach artystycznych i zamontowanie ich w ciekawych miejscach Bemowa. Misie miałyby występować w różnych pozach i stylizacjach związanych z miejscem, w którym będą się znajdować. Jakie nowe wcielenia po Lataczu, Ringo, Bemiku, Ratownisiu, Radarku i Watku, mogą tym razem pojawić się na Bemowie?

Jakie Bemisie tym razem?

W okolicach bemowskiego ratusza, a najlepiej przy jego wejściu, aby witać petentów, miałby stanąć. Jak inwestować po dokładnej analizie produktów bankowych? Jak inwestować po dokładnej analizie produktów bankowych?
W obliczu dynamicznych zmian na rynku finansowym, właściwa analiza produktów bankowych jest kluczem do efektywnej i zrównoważonej inwestycji. W naszej dzisiejszej dyskusji skupimy się na tym, jak inwestycje po analizie produktów bankowych mogą przyczynić się do rozwoju osobistych finansów oraz wpłynąć pozytywnie na środowisko i społeczeństwo. Wykorzystamy tutaj wiedzę na temat funduszy inwestycyjnych, zasad ESG (Environmental, Social, Governance) oraz praktyczne aspekty analizy finansowej. Warto pamiętać, że współczesny bank - zielony i nowoczesny - jest naszym partnerem na każdym etapie podróży inwestycyjnej, pomagając w wyborze ekologicznych rozwiązań i ocenie ich wyników.
.. Pracuś. Jak zaznacza autor, miś miałby być z neseserem kojarzącym się z pracownikami ratusza, którzy z uśmiechem obsługują mieszkańców. Na terenie Alei Sportów Miejskich w pozie sugerującej na usportowienie (np: stojący na jednej ręce) miałby stanąć drugi z misiów - Sportowiec. Miś Cegła miałby z kolei stanąć na rogu Powstańców Śląskich i Połczyńskiej, np. na pasie zieleni przy restauracji McDonald's. - Ma kojarzyć się z wytwórstwem cegieł na Bemowie za czasów Szneiderów - wyjaśnia autor. Na terenie placu Kasztelańskiego stanąć by miała bemowska misiowa seniorka - Kasztanka. Miałaby ona być na wózku inwalidzkim i - jak wyjaśnia pomysłodawca - ma kojarzyć się z osobami odpoczywającymi w parkach. Na terenie amfiteatru stanąłby miś o imieniu... Amfi. Byłby to Bemiś - co zrozumiałe - związany z kulturą, artysta, śpiewak, aktor. Zaś na terenie Państwowych Szkół Muzycznych im. Fryderyka Chopina miałby stanąć Smyczek. Byłby to miś kojarzący się z nauczaniem muzyki. Figurka odwzorowałaby postać misia grającego na skrzypcach.

Kup bilet

Budżet obywatelski Bemowa dorzuci kolejne misie?

Projekt Michała Gierasimowicza ma sporą szansę na realizację, a udowodnił to budżet obywatelski z 2022 roku, kiedy to na Bemisie zagłosowało ponad tysiąc mieszkańców. Projekt jest dość tani (55 tys. zł) w porównaniu z innymi pomysłami z budżetu obywatelskiego Bemowa, dlatego jego szanse na sukces wzrastają. Głosowanie już w czerwcu, zaś w lipcu poznamy wyniki. Ewentualny montaż kolejnych Bemisiów już w przyszłym roku.

DB

.
 

Komentarze (6)

# Elektra.

08.02.2024 16:52

Te 10- cm misie służą psom jako toaleta a młodocianym do psucia. Permanentnie łamane jest wiosło.

# Elektra.

08.02.2024 17:03

W sprawie wiat.
Mieszkam na Nowym Bemowie już 20 lat
I dopiero w tym roku postawiono wiaty
Luksus. Moźemy schronić sie przed wiatrem deszczem i śniegiem. Ale już podnoszą się głosy że to za drogo. Typowo polskie.

# juli1988

09.02.2024 07:14

Ratusz i Pracuś... Hahaha hahaha haha.

REKLAMA

# wiedzacy

09.02.2024 08:42

#juli1988 napisał(a) 09.02.2024 07:14
Ratusz i Pracuś... Hahaha hahaha haha.
ale o co chodzi Tobie? W tym ratuszu jest na prawdę miło załatwiać sprawy, zawsze tak było i jest nadal

# FanCzaskoskiego

13.02.2024 09:50

Mnie to pasuje. Niech Warszawa będzie wesoła i uśmiechnięta.
Oświetlenie chodników może zaczekać. Niech biedaki wezmą kredyt i kupią sobie autko.

# Rein

23.02.2024 14:47

... a chodników brak

REKLAMA

więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBemowo

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Zima 2023/2024
Zima 2023/2024

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024