REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Bielany

różne

 

Wólczyńska w budowie, mieszkańcy odcięci od domów

  7 listopada 2013

Wólczyńska w budowie, mieszkańcy odcięci od domów

Wielu mieszkańców Bielan czekało na to od dawna - ruszyła przebudowa Wólczyńskiej. - Roboty odetną nam dojazd do domów - alarmują czytelnicy.

REKLAMA

Jest szansa, że skończą się wreszcie korki na ulicy Wólczyńskiej, spowodowane brakiem lewoskrętu w ulicę Nocznickiego i dużym natężeniem ruchu - w także samochodów ciężarowych. Obecnie ulica ta jest gruntownie przebudowywana. Od 3 listopada zamknięty dla ruchu kołowego jest odcinek od Nocznickiego do Conrada, a od 8 do 12 listopada zamknięte będzie również skrzyżowanie Wólczyńskiej i Sokratesa. Do redakcji zgłosili się od razu mieszkańcy bloków nr 61, 63 i 65 - remont uniemożliwi im dojazd do swoich posesji i wyjazd z nich. - To jakiś absurd i skandal, do naszego osiedla nie ma dojazdu! - denerwowali się.

- Pogoda nam na razie sprzyja, więc możliwe, że uda nam się skończyć Wólczyńską już 30 listopada - pociesza ich Karolina Gałecka z Zarządu Dróg Miejskich. - Niestety, utrudnienia w ruchu kołowym występują zawsze w przypadku przebudowy dróg. Staramy się ograniczyć ruch samochodów ciężarowych w tamtym rejonie, ale problemy w komunikacji są nieuniknione. Nie było innej możliwości niż zamknięcie tych tras - dodaje.

Jak Wólczyńska ma wyglądać za miesiąc? Remontowana jest infrastruktura podziemna, zmieniana jest podbudowa, nawierzchnia oraz warstwa ścieralna jezdni. Będą także nowe chodniki. Jednak najważniejsze dla mieszkańców Bielan i Izabelina jest z pewnością wydzielenie długo wyczekiwanego lewoskrętu w Nocznickiego.

DZ

 

Komentarze (5)

# Księżycowy

10.11.2013 09:30

Obawiam się ,że lewoskręt na cztery samochody niewiele da.Większość pojazdów skręca do metra,szczególnie rano , ale remont ulicy zaniedbanej od początku lat 80 na pewno poprawi komfort przejazdu.
Ostatni remont gruntowny robiono bodajże jak ciągnięto kanalizację do Cematu.

# gość

11.11.2013 21:10

Miałem nadzieję, że wraz ze skrętem w lewo z Wólczyńskiej w Nocznickiego pojawi się pas dla włączania się do ruchu po skręcie w lewo Z Nocznickiego W Wólczyńską. Niestety dziś zauważyłem wysepkę na Wólczyńskiej... A tak łatwo można by udrożnić Nocznickiego (analogicznie do wyjazdu z Braci Załuskich w Broniewskiego). Wystarczyłoby zamiast wysepki pociągnąć 50 metrów dwóch pasów (dla jadących prosto z Wólczyńskiej i dla samochodów po skręcie w lewo z Nocznickiego).

# realista

11.11.2013 21:31

Niestety pas włączający do ruchu ma sens przy dwóch pasach w jednym kierunku,pomijam media przy ulicy i przejście dla pieszych .Niestety czekamy na rozwinięcie trasy mostu północnego i to chyba długo,bo dwóch pasów do Reymonta chyba nie doczekamy...

REKLAMA

# eRDe

15.11.2013 22:56

TMP nie ma w planach aż do 2033 roku, także musimy jeszcze trochę poczekać:)
Na razie trasa mostu kończy się na Kasprowicza i tak pewnie zostanie.

# leo

21.11.2013 19:09

Lewoskręt w Nocznickiego niewiele dał, za to Nocznickiego w stronę Wólczyńskiej się zakorkowała dzięki temu lewoskrętowi:( Czy ktoś pomyślał o lewoskręcie w Wólczyńską?
więcej na forum

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBielany

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA