Władze Warszawy wygrały w sprawie śmieci
11 kwietnia 2014
Stolica tylko częściowo wprowadziła system odbioru śmieci, do jakiego była zobligowana po wejściu w lipcu 2013 roku "ustawy śmieciowej". Po zamieszaniu swoje stanowisko stracił jeden z wiceprezydentów, a dwie firmy zajmujące się odbiorem odpadów zaskarżyły przetarg do Krajowej Izby Odwoławczej.
Aleje Jerozolimskie zostaną zwężone. Projekt za kilka milionów
Drogowcy poszukują firmy, która przygotuje projekt zwężenia ulicy między rondami Dmowskiego i de Gaulle'a. Dla prywatnych aut zostanie jeden pas w każdym kierunku.
Tym samym uznała, że przetarg ogłoszony przez władze miasta jest ważny i nic nie stoi na przeszkodzie, by pozostałe dziesięć stołecznych dzielnic zostało włączonych do miejskiego systemu odbioru odpadów. - Rozstrzygnięcie to dowód bezstronności i profesjonalizmu składu orzekającego i, przede wszystkim, dobra wiadomość dla mieszańców. Dzięki niemu możemy dokończyć wdrażanie reformy śmieciowej - mówiła po ogłoszeniu decyzji KIO Hanna Gronkiewicz-Waltz. - Teraz przygotowujemy się do podpisania umów, by jak najsprawniej wprowadzić docelowy system w całym mieście - dodała.
Kiedy to nastąpi? W ciągu kilku najbliższych tygodni. Śmieci z Bielan, Żoliborza, Woli, Bemowa, Białołęki, Targówka, Mokotowa, Ochoty, Włoch i Ursusa - do momentu wejścia wybranych w przetargu firm - będą odbierane według zasad pomostowych. Ostatecznie śmieci będą zabierane w poszczególnych dzielnicach przez następujące firmy:
Stawki opłaty śmieciowej w całej Warszawie pozostają bez zmian. Przypominamy je poniżej:
Za odbiór śmieci segregowanych warszawiacy mieszkający w domach wielorodzinnych płacą:
Właściciele domów jednorodzinnych uiszczają comiesięczną opłatę za odbiór posegregowanych odpadów według następujących stawek:
(red)
.









































