REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Targówek

budżet obywatelski

 

Wkrótce zielone przystanki na Targówku. Gdzie się pojawią?

  4 listopada 2022

Wkrótce zielone przystanki na Targówku. Gdzie się pojawią?
źródło: Miasto Stołeczne Warszawa

W tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego wygrał projekt, który zakłada powstanie 26 "zielonych" przystanków autobusowych na terenie dzielnicy Targówek. Gdzie się pojawią i co będzie na nich rosło?

REKLAMA

Projekt Norberta Zielińskiego i Macieja Rajczaka zakłada powstanie 26 "zielonych" przystanków autobusowych na terenie Targówka. Na zadaszeniu takiego przystanku autobusowego zostanie wyłożony rozchodnik, dzięki temu przystanki, w założeniu autorów pomysłu, mają stać się bardziej przyjazne pasażerom i środowisku, a dodatkowo idealnie wpasują się w krajobraz dzielnicy. O tym, że ich utrzymanie będzie znacznie droższe i wpływało na rosnące zadłużenie miasta, póki co nikt nie wspomina.

Gdzie powstaną zielone przystanki?

Za 520 tys.

złotych zazielenione zostaną wiaty na przystankach: Młodzieńcza 01, Młodzieńcza 02, Młodzieńcza 03, Młodzieńcza 04, Bohuszewiczówny 01, Bohuszewiczówny 02, Przy Grodzisku 01, Przy Grodzisku 02, Chodecka 01, Chodecka 02, DKS Targówek 01, DKS Targówek 02, Lusińska 01, Handlowa 01, Rembielińska 01, Rembielińska 02, Malborska 01, Malborska 02, Szpital Bródnowski 04, Szpital Bródnowski 03, CH Targówek 01, CH Targówek 03, Łojewska 01, Metro Trocka 01, Metro Trocka 06 i Metro Trocka 03. Projekt poparło blisko 1,5 tys. mieszkańców, co oznacza, że zostanie on zrealizowany przez Zarząd Transportu Miejskiego już w przyszłym roku.

Inne projekty ekologiczne

W tym roku mieszkańcy postawili na ekologiczne projekty, jednym z nich jest "Więcej zieleni dla Targówka". Zakłada wymianę uschniętych i nie rokujących drzew na terenie całej dzielnicy, a także dosadzenie krzewów w pasach zieleni wzdłuż ulic Targówka, za 400 tys. złotych. Projekt Mariusza Kowalskiego poparło ponad tysiąc mieszkańców.

Wygrały również dwa małe projekty zakładające stworzenie łąk kwietnych, jednej na trawnikach w pasie drogowym ulicy Zamkowej (w rejonie osiedla Wilno), drugiej na trawnikach zlokalizowanych wzdłuż ulicy Trockiej (odcinki naprzeciwko Szkoły Podstawowej nr 377 i pętli autobusowej, po obu stronach jezdni). Zwycięskie okazały się też projekty zakładające posadzenie pięciu drzew wzdłuż ulicy św. Wincentego (w rejonie ronda Żaba) oraz utworzenia szpaleru drzew ozdobnych przy ulicy Borzymowskiej (na odcinku od Kolonijnej do Korzona). Za 200 tys. zł mieszkańcy poparli też nowe nasadzenia drzew, krzewów i kwiatów w parku Bródnowskim.

(jr)

.
 

Polecamy

Komentarze (1)

# fuvk soros

07.11.2022 12:44

Brednie forsowane przez żydowskie korporacje. Pogoda nas zabje tak jak wcześniej zvid. szkoda ze to wszystko jest oparte nana propagandzie a nie na naukowych opracowaniach NIEZALEZNYCH instytucji.
więcej na forum

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuTargówek

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje
Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl    Stanowią one własność prawnie chronioną należącą do Wakacje.pl S.A. i/lub jej partnerów.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA