Wielkie zmiany w centrum medycznym na Jelonkach
24 września 2020
Przychodnia przy Borowej Góry 10 służy poradami lekarskimi lokalnej społeczności od blisko 30 lat. W marcu tego roku placówka przeszła gruntowną modernizację. Otwarto poradnię onkologiczną i gabinet fizjoterapii.
Centrum Medyczne Medicatrix jest zlokalizowane na osiedlu Jelonki. Przychodnia powstała w 1992 roku. W marcu placówka przeszła gruntowną modernizację, aby zapewnić komfortowe warunki świadczenia usług medycznych oraz dostosować się do wymagań w zakresie prowadzenia elektronicznej dokumentacji medycznej oraz wystawiania e-recept.
Rodzice z nowej szkoły walczą o parking. "Absurdalna sytuacja"
Do radnego Mikołaja Ojrzanowskiego zgłosili się zaniepokojeni rodzice uczniów nowej Szkoły Podstawowej nr 407. Ich zdaniem parking przy placówce jest wykorzystywany nieefektywnie - w całości przeznaczono go dla pracowników, choć część miejsc mogłaby służyć rodzicom dowożącym najmłodsze dzieci.
Pacjenci mogą zapisać się na wizytę nie tylko telefonicznie, ale również przez stronę internetową. Rozwiązania IT umożliwiają również otrzymywanie kodów e-recept SMS-em i dokonywanie opłat online. - Zaletą przychodni jest krótki czas oczekiwania na wizytę, przyjazna atmosfera oraz specjaliści łączący wiedzę medyczną i doświadczenie z empatią w stosunku do pacjentów. Przychodnia oferuje usługi medyczne w zakresie konsultacji lekarzy specjalistów, fizjoterapii ortopedycznej i uro-ginekologicznej, osteopatii oraz diagnostyki - wymienia prezes zarządu przychodni Michał Mieszkowski.
Onkolog na Bemowie
Aktualnie w przychodni przyjmują specjaliści chorób wewnętrznych, laryngologii, neurologii i onkologii. Oprócz tego można wykonać pełen zakres badań laboratoryjnych. Od czerwca czynna jest poradnia onkologiczna. - Co drugi czwartek w naszej przychodni konsultuje prof. Zbigniew Szutkowski, onkolog-radioterapeuta na co dzień pracujący w Instytucie Onkologii. Specjalizuje się w leczeniu nowotworów głowy i szyi - podkreśla Michał Mieszkowski. Dodatkowo od lipca wystartował gabinet fizjoterapii. - Do naszego zespołu dołączyli fizjoterapeuci. Mgr Izabela Opalach będzie pomagać pacjentkom cierpiącym na nietrzymanie moczu i bolesne miesiączki. Będzie również prowadzić fizjoterapię z zakresu ortopedii. Mgr Piotr Dulny, osteopata, prowadzi terapię manualną m.in. w takich schorzeniach jak rwa kulszowa i udowa, mrowienia i drętwienia rąk i nóg, przewlekłe dolegliwości bólowe, problemy układu trawiennego - dodaje. W najbliższych tygodniach w przychodni zacznie działać także poradnia kardiologiczna wraz z pracownią USG.
Więcej informacji na stronie medicatrix.pl lub telefonicznie 22 664-08-27, 694-667-071.
(DB)
.











































