REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Targówek

inwestycje

 

Wielkie zmiany na Targówku. Planują bloki dla 3700 osób

  9 czerwca 2022

Wielkie zmiany na Targówku. Planują bloki dla 3700 osób
źródło: materiały inwestora

Spectra Development zapowiada ogromną inwestycję na terenie dawnych zakładów tłuszczowych przy skrzyżowaniu Radzymińskiej z Gorzykowską.

REKLAMA

"Stworzymy przyjazne miejsce do życia i spędzania czasu. Wyposażymy je w niezbędne usługi lokalne: szkołę, przestrzenie publiczne i miejsca spotkań, zieleń, sklepiki i punkty usługowe. Zaprojektujemy przestrzeń, która będzie mogła tętnić życiem!" - tak zapowiada swoją inwestycję na Targówku firma Spectra Development.

REKLAMA

Nowe mieszkania na Targówku

Osiedle zajęłoby część terenu dawnych zakładów tłuszczowych pomiędzy Radzymińską, Gorzykowską a torami kolejowymi.

Deweloper zakłada, że zamieszkałoby tam ponad 3,7 tys. osób. Poprzemysłowy teren na Targówku to jedna z ostatnich w Warszawie tak atrakcyjnych działek pod zabudowę mieszkaniową. Z nowych bloków będzie 10 minut spacerem do stacji metra Targówek Mieszkaniowy i stacji kolejowej Targówek.

- Naszym celem było zaprojektowanie modelowego osiedla mieszkaniowego, które stanie się zalążkiem zmian na terenie Targówka Fabrycznego - mówi Wojciech Kotecki, architekt i współwłaściciel pracowni BBGK. - Projekt Radzymińska wpisuje się w nurt miejski polegający na przekształcaniu terenów poprzemysłowych w tzw. miasto 15-minutowe. Oznacza to, że mieszkańcy osiedla będą mieli łatwy i szybki dostęp nie tylko do usług znajdujących się w parterach, ale również do funkcji towarzyszących, takich jak szkoła czy atrakcyjne tereny zielone, tworzące wspólnotę sąsiedzką oraz dające poczucie bezpieczeństwa i przynależności.

REKLAMA

Zdecyduje rada miasta

Zarówno miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego, jak studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Warszawy, zakładają przekształcenie dawnych zakładów tłuszczowych w... teren przemysłowy i markety. Osiedle i podstawówka mogłyby powstać na mocy specustawy mieszkaniowej za zgodą Rady Warszawy.

- Zgodnie z przepisami specustawy rada miasta może podjąć uchwałę o ustaleniu lokalizacji inwestycji mieszkaniowej i inwestycji towarzyszącej na wniosek inwestora, nawet jeśli inwestycja ta stoi w sprzeczności z zapisami planu miejscowego czy studium - przypomina deweloper. - Dzięki przepisom specustawy okolica może zyskać dodatkowe korzyści w postaci inwestycji szkolnych, nieosiągalnych dla samorządu w ramach standardowych procedur.

(dg)

.
 

Komentarze (12)

# Targetto

09.06.2022 22:58

Kolejne getta z żabką na dole? A może jakieś lokale dla "uchodźców"?

# Zac

09.06.2022 23:16

"stworzymy miejsce przyjazne do życia", czyli powstanie tam park, boiska, korty, basen i hala sportowa?

# Madbutcher

10.06.2022 10:19

"Stworzymy przyjazne miejsce do życia i spędzania czasu. Wyposażymy je w niezbędne usługi lokalne: szkołę, przestrzenie publiczne i miejsca spotkań, zieleń, sklepiki i punkty usługowe. Zaprojektujemy przestrzeń, która będzie mogła tętnić życiem!"
Przetłumaczmy to z "z polskiego na nasze": bla bla bla blabla blabla blabla bla bla bla blabla blabla blabla bla bla bla blabla blabla blabla bla bla bla blabla blabla blabla bla bla bla blabla blabla blabla bla bla bla blabla blabla blabla.

REKLAMA

# Xxx

11.06.2022 10:59

Stworzymy miejsce przyjazne do życia - gniazdko dla prawie 4 tysi osób na niewielkiej działeczce.

# Gfxcv

11.06.2022 22:03

Pienkne apartamenty. Prestiż się wylewa

# Dag

12.06.2022 10:47

A co ze szkołą, która jest tam na rogu? NIe widać jej na planach.

REKLAMA

# Ratusux

12.06.2022 22:29

Kolejne apartamenty w obrzydliwych, szarych bloczurach z tymi małymi balkonikami, które wyglądają jak koszyki na sztućce. Bloki niskie, ze szczątkowa zielenią na patio. Zamiast niej bruk i te placyki zabaw. Bloki budowane tak, że tworzą pudła rezonansowe, gdzie trzaśnięcie drzwiami powoduje że słychać je jak w filharmoni i np. w spacerze dziecka uczestniczy z przymusu całe osiedle. Nie wspominając już o budowaniu blok w blok i zaglądaniu sobie niemalże w okna.
Zwykłe bloki z wielkiej płyty z rozlana zielenią, oddalone odpowiednio od siebie wydają się luksusem
Pójdziecie do piekła za takie budownictwo!

# Buncol

13.06.2022 10:10

Widzę ze ktos ma niezły ból tyłka o nowe osiedla.
W przeciwieństwie do budowanych osiedli sprzed 10 czy 15 lat te nowo budowane są naprawde przyjazne.
Osiedle Wilno czu osiedla na dawnym PGR są naprawdę ładne i psójne.
Wbrew pozorom nie tylko żabki są w prawterach a masa sklepików i punktów usługowych. DO tego ładna zieleń nierozjeżdżona przez samochody jak na straych blokowisach pełnych samochodów na każdym metrze choników o uliczek osiedlowych.
Znam masę osób które uciekły ze strych blokowisk na nowe osiedla ale nie znam nikogo kto by chciał uciec z nowego osiedla na stare. Jakośc i komfort życia jest nie porównuwalny z tym co oferują stare osiedla na Targówku i Bródnie

# jan

19.06.2022 09:35

Tak tak, naprawdę te nowe osiedla są "psójne".
A jeszcze chciałem dodać że znam mnóstwo osób które lubia placki ale nie znam nikogo kto by ich nie lubił.
Wysil się bardziej, naganiaczu.

REKLAMA

# Buncol

20.06.2022 10:10

@Jan
Myśl sobie co chesz ale nikt normlany nie zamieni nowego osiedla na stare.
Cieszę się że tal lubisz stare osiedla. Jak otworzą metro na Kondratowicza to sprzedam ci moje stare mieszkanie.
Wyremontujesz, uszczelnisz przed robalami, co prawda parkowac będziesz kilometr dalej bo po godz 16 miejsc nigdzie nie ma ale coś wymyślisz.
Za 47 metrów wezmę pół bańki od ciebie

# zorrp

04.07.2022 19:46

metr 60000 tysi i jest git

# Alicja

04.08.2022 08:36

Nie sposób nie odnieść wrażenia, że Warszawą rządzi chciwość, złodziejstwo, prostactwo, niekompetncja, poróbstwo i sodomici. Widać to szczególnie, gdy obserwuje się decyzje planistyczne. Budowa gigantycznego osiedla pomiędzy zjazdem z S8, torami kolejowymi i wylotówką na Białełąki, a jednoczesnie budowa gigantycznych inwestycji logistycznych na Annopolu przy pentli tramwajowej, do których to tysiące tirów będą dojeżdzać tymże ślimakiem z S8, to....!!!ZX$%$*<KQQW!!!!
więcej na forum

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuTargówek

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje
Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl    Stanowią one własność prawnie chronioną należącą do Wakacje.pl S.A. i/lub jej partnerów.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA