REKLAMA

Puls Warszawy

różne

 

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Warszawie. Finał na pl. Bankowym

  26 stycznia 2023

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Warszawie. Finał na pl. Bankowym
źródło: UM Warszawa

W niedzielę 29 stycznia pl. Bankowy, na co dzień będący wielkim parkingiem przed warszawskim ratuszem, stanie się centrum wydarzeń finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. To właśnie stamtąd wyruszą uczestnicy biegu "Policz się z cukrzycą", a na głównej scenie zagrają zespoły muzyczne.

REKLAMA

Na aukcjach WOŚP ogłoszonych przez warszawski ratusz można licytować m.in. ślub udzielony przez prezydenta miasta Rafała Trzaskowskiego, wiślany rejs motorówką, zwiedzanie niedostępnych miejsc w Pałacu Kultury i Nauki z wiceprezydent Renatą Kaznowską, spinki wiceprezydenta Michała Olszewskiego albo dołożyć się do wirtualnej skarbonki wiceprezydent Aldony Machnowskiej-Góry. Alkohol na bulwarach jest legalny. To ostateczna decyzja Alkohol na bulwarach jest legalny. To ostateczna decyzja
Naczelny Sąd Administracyjny przyznał dzisiaj rację prezydentowi Warszawy Rafałowi Trzaskowskiemu i dopuścił spożywanie alkoholu na bulwarach na lewym brzegu Wisły. Uchwała Rady Warszawy w tej sprawie została wcześniej zaskarżona i Wojewódzki Sąd Administracyjny stwierdził jej nieważność. NSA uznał skargę kasacyjną wniesioną przez prezydenta miasta.

Aukcje WOŚP w Warszawie

Warszawskie zoo wystawiło na licytację obraz "Szympansie serce dla WOŚP" namalowany przez szympansy Lucy, Lizę, Frodo i Szymona. "Frodo preferował dłubanie i drapanie, chociaż i językiem też w kilku miejscach zostawił swój ślad. Szymon i Lucy wybrali delikatne ruchy palcami po płótnie, aby trochę rozmazać kolory po większej powierzchni. Liza natomiast korzystała ze wszystkich możliwości: przesuwała palcami po całym płótnie i mieszała kolory" - czytamy w opisie. W czwartek rano cena za obraz na licytacji przekroczyła 300 zł.

W związku z finałem pl. Bankowy będzie zamknięty dla ruchu w niedzielę i niedzielną noc (do godz. 3:00). Kierowcy nie przejadą odcinkiem od ul. Królewskiej do al. "Solidarności", ale będą kierowani na objazd ul. Grzybowską, al. Jana Pawła II i al. "Solidarności". Przez całą niedzielę wstrzymany zostanie ruch tramwajowy na ul. Marszałkowskiej i Andersa między pl. Zbawiciela a Stawkami. Tramwaje linii 4, 15 i 78 będą kursowały w obu kierunkach trasami objazdowymi, natomiast linia 35 zostanie zawieszona. W rejon pl. Bankowego wydłużona zostanie trasa Z-4. Z przystanku na ulicy Puławskiej przy Dworkowej autobusy zastępcze do godz. 7:00 kursować będą ulicą Marszałkowską do przystanku Metro Ratusz-Arsenał, a później do przystanku zastępczego pl. Bankowy 51, usytuowanego na wysokości Ogrodu Saskiego. Po zamknięciu placu na trasy objazdowe skierowane będą też autobusy: 107, 111, 222 i 520.

Wstąp do księgarni

Bieg "Policz się z cukrzycą"

W ramach warszawskiego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy po raz 17. odbędzie się także bieg "Policz się z cukrzycą". Zawodnicy wystartują z pl. Bankowego o godz. 12:15 i przebiegną m.in. ulicami: Senatorską, Królewską, Krakowskie Przedmieście, Podwale, Freta, Długą, Miodową, Wierzbową i ponownie Senatorską do mety na pl. Bankowym.

W tej okolicy przez całą niedzielę obowiązywać będzie zakaz parkowania, także na wyznaczonych miejscach postojowych. Ulice na trasie biegu będą zamknięte dla ruchu w godz. 11:30-13:30. Przez dwie godziny nie będzie funkcjonał również popularny parking przed Teatrem Wielkim. Autobusy pojadą objazdami.

(jok)

.
 

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje w Pulsie Warszawy

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane w Pulsie Warszawy

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA