REKLAMA

REKLAMA

Wawer

inwestycje

 

Inwestycje wodno-kanalizacyjne w Wawrze w tym roku. Sprawdź gdzie budują i gdzie będą budować

  11 kwietnia 2023

Inwestycje wodno-kanalizacyjne w Wawrze w tym roku. Sprawdź gdzie budują i gdzie będą budować
źródło: Wodociągi Warszawskie

Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Warszawie przedstawiło listę posesji, które mają lub w przeciągu najbliższych dwóch lat będą miały możliwość podłączenia posesji do sieci wodociągowej oraz kanalizacyjnej. Sprawdź, czy się na niej znajdziesz.

REKLAMA

MPWiK zachęca właścicieli nieruchomości, którzy mają już taką możliwość, do podłączenia posesji do sieci wodno-kanalizacyjnej. Jednocześnie wodociągowcy prezentują listę inwestycji w Wawrze, która - jak podkreślają - nie jest jeszcze listą zamkniętą.

Kanalizacja w Wawrze 2023

Oznacza to, że mogą pojawić się nowe działania. Kiedy zbudują kanalizację na Wapiennej? "Poślizg" i "biurokracja" to słowa klucze Kiedy zbudują kanalizację na Wapiennej? "Poślizg" i "biurokracja" to słowa klucze
Część mieszkańców międzyosiedlowej, wąskiej uliczki Wapiennej czeka na możliwość podłączenia do kanalizacji miejskiej. Niestety, na przeszkodzie stoi... biurokracja.
W budżecie MPWiK zabezpieczona jest rezerwa finansowa na wypadek nowych istotnych zgłoszeń i zadań związanych z innymi realizacjami w mieście. Wieloletni plan rozwoju i modernizacji urządzeń wodociągowych i urządzeń kanalizacyjnych na lata 2022-2030 przewiduje 636 inwestycji w Wawrze.

Trwają odbiory prac związane z budową kanalizacji w drodze dojazdowej do ul. Jeziorowej 48/1. Dzięki temu już wkrótce aż 44 nieruchomości przy tej ulicy będą miały możliwość podłączenia się do rur odprowadzających ścieki.

Trwa budowa sieci kanalizacyjnej w ulicach Mrówczej i Widocznej i tu prace były zaplanowane do 20 marca, jednak termin realizacji nieco się wydłuży. Prace odbiorowe zostały zaplanowane na czerwiec. Tutaj aż 41 nieruchomości będzie miało możliwość rezygnacji z szamba i podłączenia się do rury odprowadzającej ścieki. Chodzi głównie o adresy przy Mrówczej, ale też kilka z ulicy Piechurów i Widocznej będzie miało taką możliwość.

Trwa też budowa kanalizacji w drodze dojazdowej do ul. Wał Miedzeszyński 414 B, która zakończyć się ma wraz z końcem kwietnia. Tutaj 26 nieruchomości będzie mogło skorzystać z rury kanalizacyjnej.

Jednocześnie trwa budowa kanalizacji ściekową w ul. Włókienniczej i Trzebnickiej na odcinku od Kosodrzewiny do posesji przy ul. Derkaczy wraz z przebudową istniejącej sieci gazowej w ul. Trzebnickiej. Termin realizacji wyznaczony został do 12 maja. Tutaj 21 nieruchomości będzie miało możliwość podłączenia się do kanalizacji, głównie z ul. Włókienniczej, ale dwie są też z ul. Trzebnickiej i jedna z Derkaczy.

Budowana jest także kanalizacja w ul. Filmowej na odcinku od Bartoszyckiej do Biernackiej i w ul. Biernackiej od ul. Filmowej do ostatniej posesji przed ul. Narcyzową, w drodze dojazdowej do ul. Biernackiej 26 i 29. Te prace mają się skończyć do 1 czerwca i zasilą aż 37 nieruchomości w kanalizację. Najwięcej z ul. Biernackiej, kilka z ul. Podkowy i po jednej z Filmowej i Bartoszyckiej.

Trwa też budowa kanalizacji ściekowej w ul. Popradzkiej 3 do 14, ul. Brzostowskiej (odcinek Popradzka - Kosodrzewiny) i w ul. Dmuchawcowej (odcinek Brzostowska - Dmuchawcowa). Koniec tych prac został wyznaczony na 23 czerwca i zasili 26 nieruchomości w kanalizację. Głównie w ul. Popradzkiej i Dmuchawcowej.

Jednocześnie trwa też budowa kanalizacji ściekowej w ul. Bystrzyckiej (odcinek Frenkla - Wrzosowa), na Wrzosowej i Filmowej (odcinek Frenkla - Filmowa 72), na ul. Frenkla (odcinek Bystrzycka - Kłodzka) i w drodze dojazdowej do ul. Frenkla 28B/30B. Termin realizacji został wyznaczony na 14 lipca. Tutaj aż 38 nieruchomości zyska dostęp do rury odprowadzającej ścieki, głównie z ul. Frenkla i Bystrzyckiej, kilka z ul. Filmowej i tylko dwie z Wrzosowej.

MPWiK realizuje też budowę kanalizacji w ul. Skalnicowej i ul. Panny Wodnej (w pasie drogowym) na odcinku Trakt Lubelski - Mrówcza i Mozaikowa. Do 25 sierpnia możliwość przyłącza zyskają 23 nieruchomości, głównie z ul. Panny Wodnej.

Zaplanowano budowę kanalizacji w ul. Bartoszyckiej (odcinek Filmowa - Przełęczy), w ul. Petunii (odcinek Bartoszycka - Petunii 1 C), w drodze dojazdowej do osiedla "Polsport" 56A-56Z, w ul. Przełęczy (odcinek Bartoszycka - Przełęczy 23). Otwarcie ofert nastąpiło 27 stycznia i wybrano już najkorzystniejszą ofertę. Planowany termin realizacji to 60 tygodni od podpisania umowy.

Trwa też przygotowywanie do wyboru wykonawcy robót budowlanych kanalizacji ściekowej w drodze dojazdowej do ul. Sęczkowej 72 i Łasaka 17. Planowany termin realizacji to 26 tygodni od podpisania umowy.

Zapraszamy na zakupy

Nowa sieć wodociągowa w Wawrze w 2023 roku

Póki co, ugrzęzła przebudowa wodociągu w ul. VI Poprzecznej na odcinku Trawiasta - Kajki. Termin realizacji upłynął w październiku ubiegłego roku, MPWiK zapewne z tego powodu rozwiązały umowę z wykonawcą.

Trwa przebudowa wodociągu w Al. Dzieci Polskich na odcinku: Przedwiośnie - Trzykrotki. Termin realizacji został wyznaczony na 30 czerwca, dzięki temu 7 nieruchomości zyska dostęp do wody z ujęcia miejskiego.

MPWiK buduje też wodociąg na terenie osiedla Zbójna Góra w ul. Fromborskiej (odcinek Planetowa i Szczytnowska - Bachusa), na ul. Bachusa (odcinek Fromborska - Żarecka), na Żareckiej (odcinek Bachusa - Czołgistów), na Powiatowej (odcinek Czołgistów - Podmokła), na Podmokłej (odcinek Powiatowa - Cygańska), na Cygańskiej (odcinek Kwitnącej Akacji - Podmokła), na Artystycznej (odcinek Cygańska - Powiatowa), na Kwitnącej Akacji (odcinek Izbicka - Powiatowa). Termin realizacji to 7 listopada, co oznacza, że po tym terminie aż 92 nieruchomości będą miały możliwość spożywania wody pitnej z ujęcia miejskiego.

Zaplanowano też budowę wodociągu w drodze dojazdowej do ul. Sęczkowej 72 i Łasaka. Planowany termin realizacji to 26 tygodni od podpisania umowy.

(jr)

.
 

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuWawer

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA