REKLAMA

Bielany

inwestycje »

 

Tunel Pułkowa - druga Dźwigowa?

  6 marca 2012

alt='Tunel Pułkowa - druga Dźwigowa?'

Od lat kierowcy skarżą się na problem z odwodnieniem ul. Marymonckiej na wysokości wiaduktu przed skrzyżowaniem z ul. Pułkową. - Przymiarki do remontu trwają tu przynajmniej od kilku lat, kończąc się zwykle zamknięciem jednego pasa ruchu. Kiedy wreszcie drogowcy odnowią tunel kompleksowo? - pyta pan Ryszard, kierowca z Bielan.

REKLAMA

Wyjazd z ul. Marymonckiej w kierunku Pułkowej jest dość uczęszczaną trasą. Niestety, z powodu złego odwodnienia tunel często przecieka do tego stopnia, że trzeba wyłączać jeden pas z ruchu. Z powodu nieszczelności konstrukcji tunelu prawie każdej zimy na jezdni tworzy się lodowa skorupa. Ze ścian odpadają też ceramiczne kafelki. - Dlaczego w ramach budowy mostu Północnego nie został rozpisany przetarg na naprawę nawierzchni tego tunelu oraz wiaduktu nad nim? - pyta czytelnik. Sam wiadukt bowiem też nie jest bezpieczny. W sierpniu 2011 r. tir usiłujący dojechać do Wisłostrady ulicą Marymoncką zahaczył o przeprawę pod ul. Pułkową. Z konstrukcji posypał się beton. Ciężarówka wyrwała z muru dwie belki podtrzymujące wiadukt, a trzy podwójne belki metalowe zostały złamane. Odcinek pod wiaduktem został całkowicie wyłączony z ruchu.

Po naruszeniu konstrukcji wiaduktu w zderzeniu z tirem, jesienią drogowcy naprawili odwodnienie tunelu poprzez skanalizowanie wód gruntowych wypływających ze skarpy.

Zaczęli remont

Zarząd Dróg Miejskich już rozpoczął generalny remont wiaduktu. - Zamontowaliśmy podgrzewanie ścian tunelu, aby się nie szroniły i chroniły tunel przed wilgocią. W tej chwili trwa demontaż płyt okalających - informuje Adam Sobieraj, rzecznik ZDM. Podczas remontu odpadające ze ścian tunelu ceramiczne płytki zostaną wymienione na nowe, a elementy oporowe konstrukcji zostaną pokryte farbą antykorozyjną. Drogowcy uszczelnią naruszony podczas zderzenia z tirem sufit tunelu i wymienią na nowe trzy złamane wówczas podwójne belki metalowe. - Przebudowa tunelu nie została uwzględniona w planach budowy trasy mostu Północnego, ponieważ nie kolidował on z budową trasy, ani nie miał stanowić jej elementu - odpowiada krótko rzecznik na pytanie postawione przez naszego czytelnika. Prace potrwają około trzech miesięcy.

Kierowcy mają nadzieję, że ZDM poradzi sobie z tunelem na Pułkowej znacznie szybciej niż na Dźwigowej i że nie będziemy co kilka miesięcy poznawac kolejnych nowych terminów zakończenia prac.

Anna Przerwa

 

REKLAMA

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Zapraszamy na zakupy

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBielany

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe