REKLAMA

Wola

Interwencja

 

Wiadukt nad Kasprzaka niczym tykająca bomba?

  4 lipca 2014

alt='Wiadukt nad Kasprzaka niczym tykająca bomba?'

Czy wiadukt kolejowy nad ulicą Kasprzaka zagraża bezpieczeństwu ludzi? - Codziennie prowadzę amatorski monitoring i widzę kolejne kilogramy świeżych odszczepień betonu - alarmuje nasz czytelnik.

REKLAMA

- Stary wiadukt kolejowy nad ul. Kasprzaka jest zagrożony (i to na dniach lub tygodniach) katastrofą budowlaną z powodu "zmęczeniowej" śmierci technicznej filarów - grzmi nasz czytelnik. - Codziennie prowadzę amatorski monitoring i widzę kolejne kilogramy świeżych odszczepień betonu. Poniżej biegnie magistrala gazowa wysokiego ciśnienia o średnicy 400 mm - jak w Jankowie Przygodzkim, gdzie w 2013 roku doszło do ogromnej eksplozji gazu. Powyżej i na samym wiadukcie znajdują się trakcje elektryczne, zasilające całą dzielnicę i węzeł kolejowy. Dowozi się tędy także propan-butan do pobliskiej stacji LPG. Informacja o zagrożeniu wielką katastrofą zgłoszona organom administracji ugrzęzła gdzieś na łączach - alarmuje.

Czy rzeczywiście to miejsce to tykająca bomba?

- Bieżące utrzymanie tego wiaduktu zapewnia pełne bezpieczeństwo - jest on dopuszczony do użytkowania i przechodzi przeglądy techniczne. Wymagania, które musimy spełniać, spełniamy. Procedury bezpieczeństwa, bez względu na wyeksploatowanie obiektu, muszą być zawsze spełnione. Tu nie ma żadnych wątpliwości - zapewnia Maciej Dutkiewicz, rzecznik PKP Polskich Linii Kolejowych S.A.

Dodaje też, że trudno zaprzeczyć temu, że ten obiekt jest wyeksploatowany. Dzięki unijnemu dofinansowaniu na lata 2014-2020 PKP PLK szykuje jednak poważne prace remontowe m.in. na trasie Warszawa Zachodnia - Warszawa Gdańska.

- To nam pozwoli wymienić i przebudować praktycznie wszystko na tym odcinku. Będzie więc okazja do znaczącej modernizacji tego obiektu - wyjaśnia rzecznik.

ak

 

Komentarze (2)

# 12jewoidfmio

19.07.2014 14:29

czyli budowa dopiero 2019-20 :D

# szekspir

10.10.2014 16:14

Zawali się czy nie zawali ?
Oto jest pytanie.
więcej na forum

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuWola

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Boże Narodzenie 2023
Boże Narodzenie 2023

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Wakacje wrzesień i październik 2023
Wakacje wrzesień i październik 2023

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

REKLAMA

REKLAMA

Zima 2023/2024
Zima 2023/2024