REKLAMA

Wawer

inwestycje »

 

Jeszcze tylko rok. Wiadukt na Marsa nabiera kształtów

  3 marca 2022

alt='Jeszcze tylko rok. Wiadukt na Marsa nabiera kształtów'
źródło: SZRM

Druga estakada łącząca Marsa z Żołnierską zaczęła nabierać docelowych kształtów. Prace na budowie węzła drogowego ciągną się już sześć lat.

REKLAMA

Estakada umożliwiająca bezkolizyjny przejazd z Żołnierskiej w stronę Płowieckiej, Wału Miedzeszyńskiego i mostu Siekierkowskiego to ostatni brakujący element drogowej układanki powstającej na granicy Wawra i Rembertowa. Rozbudowa skrzyżowania rozpoczęła się w marcu 2016 roku.

Drugi wiadukt Marsa

- Najbardziej zaawansowane są prace po zachodniej stronie skrzyżowania Marsa z Chełmżyńską - informuje Stołeczny Zarząd Rozbudowy Miasta. - Na gotowych podporach ułożona została tu konstrukcja stalowa nowej estakady i trwa jej spawanie. Tam, gdzie elementy konstrukcji zostały już zespolone, montowane jest zbrojenie płyty. Na innych odcinkach budowane są podpory oraz mur oporowy zabezpieczający nasypy w rejonie przyczółków. Inwestycja potrwa do stycznia 2023 roku.

Trwające prace stanowią trzeci i ostatni etap inwestycji polegającej na modernizacji długiego na 4800 metrów odcinka drogi wojewódzkiej nr 631 od Naddnieprzańskiej do granicy Warszawy. Polimex Infrastruktura i Polimex Mostostal otrzymają za budowę wiaduktu 57,1 mln zł.

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

"Zabytkowy" teren blokował budowę

Jak przypomina SZRM, możliwość budowy zachodniej estakady, przeznaczonej dla ruchu w kierunku centrum Warszawy, pojawiła się dopiero po wyłączeniu z rejestru zabytków fragmentu terenu Instytutu Prymasowskiego niezbędnego do zrealizowania inwestycji.

W 2016 roku warszawski samorząd musiał odłożyć budowę, bo zakonnice sprawujące opiekę nad katolickim instytutem zażądały wysokiego odszkodowania. Teren przy Marsa był formalnie uznawany za zabytkowy, ponieważ... przez kilka miesięcy przebywał tam prymas Stefan Wyszyński. Ostatecznie sprawę na korzyść warszawskiego samorządu rozstrzygnął wicepremier i minister kultury Piotr Gliński, który zgodził się na skreślenie nieruchomości z rejestru zabytków.

(dg)

 

REKLAMA

Komentarze (1)

# Gert

03.03.2022 22:24

Przez te 30 lat jednak się dużo zbudowało Infrastruktury w Polsce Szkoda że nikt nie myślała obronności tak samo żeby teraz to skutecznie obronić nasz wspólny majątek
więcej na forum

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuWawer

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

REKLAMA

REKLAMA