REKLAMA

Wola

wypadki »

 

Zderzenie hulajnogi z autem. "Winnego musi wskazać policja"

  13 lutego 2024

alt='Zderzenie hulajnogi z autem. "Winnego musi wskazać policja"'
źródło: Straż Miejska

Jadąca hulajnogą elektryczną 27-latka uderzyła w bok samochodu, który właśnie ruszył przed przejściem dla pieszych na ulicy Tatarskiej. Wpadła na maskę samochodu. Winnego musi wskazać policja.

REKLAMA

W sobotę 10 lutego około godziny 12:30 strażnicy miejscy skręcając z Powązkowskiej w Tatarską byli świadkami wypadku.

Wypadek na Powązkach

- Jadący Tatarską kierowca renault chciał skorzystać z zielonej strzałki i skręcić w prawo. Gdy ruszył, w jego bok wjechała jadąca na elektrycznej hulajnodze kobieta, która w tej samej chwili zdecydowała się przejechać przez pasy. Hulajnogistka przeleciała przez kierownicę i zsunęła się po masce samochodu na asfalt - relacjonują zdarzenie strażnicy miejscy, którzy wstrzymali ruch na skrzyżowaniu i udzieli pomocy poszkodowanej oraz wezwali pogotowie.

Zawiadomili też policję. Hulajnogarka została zabrana do szpitala. Winnego kolizji musi teraz wskazać policja.

JR

 

REKLAMA

Komentarze (6)

# Kocur

13.02.2024 16:03

Hulajnogarka, hulajnogistka??? WTF?

# Kolo

13.02.2024 17:35

Hilajnoga przez pasy dla pieszych? Przecież w takim przypadku wina nie budzi wątpliwości. Jadąca hilajnoga winna od razu dostać najwyższy możliwy mandat. O czym tu deliberowac. Czas skończyć z tym cackaniem się z jeżdżącymi hulajnogami i rowerami po przejściach dla pieszych i chodnikach. Są jeszcze tacy którzy jadąc po chodniku dzwonią lub nawet krzyczą że jadą. Wtedy trzeba iść środkiem i krzyknąć won z chodnika. Działa.

# Ejk

14.02.2024 01:26

Winny raczej kierowca, on miał zieloną strzałkę. Czyli wjeżdżał na pasy gdzie hulajnoga miała zielone

REKLAMA

# Kolo

14.02.2024 09:46

A od kiedy to hilajnoga czy rowerem można jeździć po przejściu dla pieszych? W takim przypadku kierujący rowerem czy hulajnoga winien zejść z pojazdu i przeprowadzić przez przejście, a nie przejeżdżac

# Xyw

15.02.2024 13:10

Jeśli wjechała na przejście dla Pieszych to sprawa oczywista. Jeśli zaś artykol jest ( czy to teoretycznie) źle napisany a było to przejście dla pieszych wrz z pasem dla Rrowerow. No to problem jest bardziej złożony. Jednak i w tym wypadku nie ma możliwości aby zielone światło było jednocześnie na strzałce do skrętu w prawo i przejsciu/ przejazdu dla rowerów

# Arpa61

16.02.2024 10:49

Kiedy te przyrządy diabła zostaną wycofane z Warszawy??? Jeżdżę dość szybko, ale ostrożnie na rowerze. I nagle mija mnie wariatka, na liczniku mam 30 km. Wolska. Ino śmignęła, minimum 70. PO CHODNIKU!!! Kiedy mera Paryża kretynka huknęła, w 1 dzień nie było w Paryżu tego metalowego śmiecia. Dodem, że tam skończyło się na poważnym potłuczeniu.

REKLAMA

więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuWola

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe