REKLAMA

Wawer

inwestycje »

 

Dom Ronalda McDonalda przy Centrum Zdrowia Dziecka coraz bliżej

  4 lipca 2023

alt='Dom Ronalda McDonalda przy Centrum Zdrowia Dziecka coraz bliżej'
materiały prasowe

Przed kilkoma dniami podpisano akt notarialny pod budowę nowego Domu Ronalda McDonalda przy Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Oznacza to, że rusza faza projektowania i przygotowań do samej budowy.

REKLAMA

W Domach Ronalda McDonalda mieszkają rodziny dzieci, które w procesie leczenia wymagają długich lub częstych hospitalizacji. Są to głównie pacjenci z oddziałów onkologicznych, hematologicznych, oczekujący na przeszczepy, pochodzący z najodleglejszych od szpitala miejsc, dla których wielotygodniowy, wielomiesięczny pobyt to w praktyce wyprowadzka z własnego domu. Pod dachem każdego Domu Ronalda McDonalda mogą mieszkać całe rodziny, aby zaoszczędzić dziecku silnego stresu związanego z długą rozłąką z najbliższymi. Jak wyglądają zakupy na e-raty? Jak wyglądają zakupy na e-raty?
Coraz większa liczba przedsiębiorców działających w branży e-commerce umożliwia klientom zakupy w systemie ratalnym. Taką opcję wprowadzają także niektórzy operatorzy płatności online. To prosta procedura, w ramach której wniosek o zakup na e-raty rozpatrywany jest w zaledwie kilka minut. Sprawdź, co warto wiedzieć, zanim zdecydujesz się na rozłożenie płatności na raty w sklepie internetowym.

20 pokoi w Domu Ronalda McDonalda

Dom Ronalda McDonalda dla rodzin pacjentów szpitala Centrum Zdrowia Dziecka w Międzylesiu będzie trzecim w Polsce. Ma w nim być 20 pokoi. Budynek powstanie z innowacyjnego materiału drewnianego, z drewnianych komponentów zapewniających m.in. odpowiednią, stałą wilgotność, dobrą izolację oraz energooszczędność - wyjaśniają przedstawiciele fundacji. Domy Ronalda McDonalda wspierają rodziny hospitalizowanych dzieci bezpłatnie, a czas zamieszkania w Domu dla rodziców i rodzeństwa jest związany z czasem pobytu chorego dziecka w szpitalu. Oprócz pokoi z łazienkami, które gwarantują niezbędną prywatność, każdy Dom to duża wspólna kuchnia, jadalnia, miejsca spotkań, ogród, biblioteka, pralnia.

Wstąp do księgarni

Znaczna podprawa standardów leczenia

- Podpisanie aktu notarialnego dla Domu Ronalda McDonalda to ważny formalny etap partnerstwa, który otwiera proces projektowania i przygotowań do realizacji planów budowy. Budujemy równolegle z każdym Domem relacje oparte na odpowiedzialności dorosłych za emocje i życie dzieci, zapraszamy do udziału całe społeczności - wyjaśnia Katarzyna Rodziewicz, prezes Fundacji Ronalda McDonalda. Dom powstanie w modelu wielu partnerstw z ludźmi i firmami, które chcą wspierać publiczną medycynę pediatryczną.

- Realizacja tego projektu wzniesie nasz szpital na kolejny poziom w nieustannej walce o najwyższe standardy leczenia, którego nieodzownym elementem jest bliskość rodziców w trakcie hospitalizacji naszych pacjentów. Dom Ronalda McDonalda umożliwi rodzicom dzieci leczonych w naszym szpitalu komfortowy odpoczynek w trudnym okresie hospitalizacji ich pociech - przekonuje dyrektor Centrum Zdrowia Dziecka Marek Migdał.

(jr)

.
 

REKLAMA

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuWawer

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

City Break
City Break

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy