REKLAMA

Wawer

inwestycje

 

Dom Ronalda McDonalda przy Centrum Zdrowia Dziecka coraz bliżej

  4 lipca 2023

Dom Ronalda McDonalda przy Centrum Zdrowia Dziecka coraz bliżej
materiały prasowe

Przed kilkoma dniami podpisano akt notarialny pod budowę nowego Domu Ronalda McDonalda przy Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Oznacza to, że rusza faza projektowania i przygotowań do samej budowy.

REKLAMA

W Domach Ronalda McDonalda mieszkają rodziny dzieci, które w procesie leczenia wymagają długich lub częstych hospitalizacji. Są to głównie pacjenci z oddziałów onkologicznych, hematologicznych, oczekujący na przeszczepy, pochodzący z najodleglejszych od szpitala miejsc, dla których wielotygodniowy, wielomiesięczny pobyt to w praktyce wyprowadzka z własnego domu. Pod dachem każdego Domu Ronalda McDonalda mogą mieszkać całe rodziny, aby zaoszczędzić dziecku silnego stresu związanego z długą rozłąką z najbliższymi. Jak wyglądają zakupy na e-raty? Jak wyglądają zakupy na e-raty?
Coraz większa liczba przedsiębiorców działających w branży e-commerce umożliwia klientom zakupy w systemie ratalnym. Taką opcję wprowadzają także niektórzy operatorzy płatności online. To prosta procedura, w ramach której wniosek o zakup na e-raty rozpatrywany jest w zaledwie kilka minut. Sprawdź, co warto wiedzieć, zanim zdecydujesz się na rozłożenie płatności na raty w sklepie internetowym.

20 pokoi w Domu Ronalda McDonalda

Dom Ronalda McDonalda dla rodzin pacjentów szpitala Centrum Zdrowia Dziecka w Międzylesiu będzie trzecim w Polsce. Ma w nim być 20 pokoi. Budynek powstanie z innowacyjnego materiału drewnianego, z drewnianych komponentów zapewniających m.in. odpowiednią, stałą wilgotność, dobrą izolację oraz energooszczędność - wyjaśniają przedstawiciele fundacji. Domy Ronalda McDonalda wspierają rodziny hospitalizowanych dzieci bezpłatnie, a czas zamieszkania w Domu dla rodziców i rodzeństwa jest związany z czasem pobytu chorego dziecka w szpitalu. Oprócz pokoi z łazienkami, które gwarantują niezbędną prywatność, każdy Dom to duża wspólna kuchnia, jadalnia, miejsca spotkań, ogród, biblioteka, pralnia.

Kup bilet

Znaczna podprawa standardów leczenia

- Podpisanie aktu notarialnego dla Domu Ronalda McDonalda to ważny formalny etap partnerstwa, który otwiera proces projektowania i przygotowań do realizacji planów budowy. Budujemy równolegle z każdym Domem relacje oparte na odpowiedzialności dorosłych za emocje i życie dzieci, zapraszamy do udziału całe społeczności - wyjaśnia Katarzyna Rodziewicz, prezes Fundacji Ronalda McDonalda. Dom powstanie w modelu wielu partnerstw z ludźmi i firmami, które chcą wspierać publiczną medycynę pediatryczną.

- Realizacja tego projektu wzniesie nasz szpital na kolejny poziom w nieustannej walce o najwyższe standardy leczenia, którego nieodzownym elementem jest bliskość rodziców w trakcie hospitalizacji naszych pacjentów. Dom Ronalda McDonalda umożliwi rodzicom dzieci leczonych w naszym szpitalu komfortowy odpoczynek w trudnym okresie hospitalizacji ich pociech - przekonuje dyrektor Centrum Zdrowia Dziecka Marek Migdał.

(jr)

.
 

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

REKLAMA

Wakacje wrzesień i październik 2023
Wakacje wrzesień i październik 2023

Najnowsze informacje na TuWawer

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

REKLAMA