REKLAMA

Puls Warszawy

inwestycje »

 

Tak będzie wyglądał stadion Nowa Skra

  6 lipca 2023

alt='Tak będzie wyglądał stadion Nowa Skra'
źródło: Miasto Warszawa

Rozstrzygnięto konkurs architektoniczny na projekt stadionu lekkoatletycznego i hali sportowej na Nowej Skrze. Projekt został doceniony za "ponadczasowość, rozwiązania architektoniczne wpisujące się w parkowe otoczenie oraz za nawiązanie do niezrealizowanej w całości koncepcji z lat 50. XX wieku" - czytamy.

REKLAMA

Miasto rozstrzygnęło konkurs na koncepcję architektoniczną drugiego etapu modernizacji i rozbudowy Nowej Skry, czyli dawnego Robotniczego Klubu Sportowego "Skra".

Nowoczesny stadion lekkoatletyczny otwarty na Pole Mokotowskie

Zwycięski projekt zapowiada nowoczesny stadion lekkoatletyczny, który będzie spełniać wymogi drugiej kategorii według klasyfikacji Międzynarodowej Federacji Lekkiej Atletyki. Stadion będzie miał zadaszone trybuny i pomieści ponad 25 tysięcy kibiców w 22 sektorach. Jak wyglądają zakupy na e-raty? Jak wyglądają zakupy na e-raty?
Coraz większa liczba przedsiębiorców działających w branży e-commerce umożliwia klientom zakupy w systemie ratalnym. Taką opcję wprowadzają także niektórzy operatorzy płatności online. To prosta procedura, w ramach której wniosek o zakup na e-raty rozpatrywany jest w zaledwie kilka minut. Sprawdź, co warto wiedzieć, zanim zdecydujesz się na rozłożenie płatności na raty w sklepie internetowym.
Jego modernizacja umożliwi realizację imprez lekkoatletycznych o randze mistrzowskiej. Nowa konstrukcja nawiąże do kształtu istniejącego stadionu. Przypomina on wydłużoną podkowę, która otwiera się na Pole Mokotowskie. Na dachu obiektu pojawi się 100 paneli fotowoltaicznych.

Wstąp do księgarni

Nowa Skra z halą sportową

Zadaniem architektów było także zaprojektowanie wielofunkcyjnej hali sportowej, w której będą się mogły odbywać mistrzostwa Polski m.in. w siatkówce i koszykówce. Hala sportowa powstanie w miejscu zdewastowanego kompleksu basenów odkrytych. Będzie w niej można organizować także koncerty i inne wydarzenia. Jej wysokość nie przekroczy 12 m, a dach będzie zielony. Pod ziemią architekci przewidzieli też wielofunkcyjne boisko. Obiekt będzie miał kompletne zaplecze sportowe z szatniami, siłownią, stołówką z zapleczem kuchennym, salami dla lekarzy, fizjoterapeutów, sztabów drużyn, sędziów.

REKLAMA

Projekt spełnia rygorystyczne zapisy miejscowego planu

Zwycięzcy konkursu (pracownia Bujnowski Architekci i "ATJ Architekci") na wykonanie koncepcji architektonicznej hali i stadionu zostaną teraz zaproszeni do negocjacji w trybie zamówienia z wolnej ręki. Zwycięski projekt spełnia wszystkie wymogi planu miejscowego Pola Mokotowskiego z 2009 roku. Wśród nich są między innymi rygorystyczne zapisy, które dotyczą zieleni czy terenów usług sportu przy stadionie Skry. Jak czytamy w uzasadnieniu, zwycięska praca m.in. uwzględniła "szacunek i pamięć miejsca dla niezrealizowanej w całości koncepcji z lat 50. XX wieku poprzez zaproponowanie dwóch brył kończących trybuny stadionu na ich południowych krańcach".

(jr)

.
 

REKLAMA

Komentarze (2)

# Erneścio

25.07.2023 13:03

Za pieniążki z 2 - 3 stadionów wybudował bym 20 nowych falowców w Gdańsku i osiedlił w nich wszystkie samotne matki, bezdomnych i losem pokaranych ludzi, których na M nigdy stać nie będzie.
Byłbym wtedy jedynym politykiem, który nei bałby się wyjść pieszo na miasto bez giwery pod pachą.
No dalej Polaki, utrzymujcie mafię UEFA dalej miliardami nakładów...
1000 cwaniaczków w Świecie śmiga sobie Ferrari, lata odrzutowcami, żyje na prywatnych wysepkach w willach wielkości waszych krajowych wiosek a reszta uśmiechnieta z faktu, że może usiąść sobie na stadionie za ... stówkę i papatrzeć, jak przebiega kolejny, z góty ustawiony "meczyk". Biało czerwoni do dzieła...

# Ri29

26.08.2023 20:11

Korty tenisowe też będą? Jeśli nie, to czemu? Powinny być
więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje

REKLAMA

Najnowsze informacje w Pulsie Warszawy

REKLAMA

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

Najchętniej czytane w Pulsie Warszawy

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe