REKLAMA

Puls Warszawy

kalendarz imprez

 

Wystawy, koncerty, teatr i dobre jedzenie. Rusza "Lato Konesera" na Pradze

  29 czerwca 2023

Wystawy, koncerty, teatr i dobre jedzenie. Rusza "Lato Konesera" na Pradze
materiały organizatora

Wystawy, plenerowe spektakle teatralne, koncerty, stand-up i wiele innych wydarzeń. Tak w skrócie wygląda harmonogram corocznego "Lata Konesera", które w lipcu i sierpniu ma miejsce w samym sercu warszawskiej Pragi Północ, między Ząbkowską a Białostocką. Niezapomniane atrakcje dla dorosłych, dzieci i całych rodzin są w większości bezpłatne.

REKLAMA

Lipiec to idealna okazja do posłuchania praskiej muzyki i wczucia się w lokalny folklor. W niedzielne popołudnia scena na głównym placu zrewitalizowanej dawnej fabryki wódek należeć będzie do Justyny Jary i Aleganckiej Kapeli, w repertuarze której znajdują się charakterne praskie ballady, doskonałe do wspólnego tańca. Niedziele to także koncerty w ramach konkursu Nowe Brzmienie Warszawskich Ulic. Jak wyglądają zakupy na e-raty? Jak wyglądają zakupy na e-raty?
Coraz większa liczba przedsiębiorców działających w branży e-commerce umożliwia klientom zakupy w systemie ratalnym. Taką opcję wprowadzają także niektórzy operatorzy płatności online. To prosta procedura, w ramach której wniosek o zakup na e-raty rozpatrywany jest w zaledwie kilka minut. Sprawdź, co warto wiedzieć, zanim zdecydujesz się na rozłożenie płatności na raty w sklepie internetowym.
W plebiscycie prezentują się artyści, dla których inspiracją muzyczną jest Warszawa. Wydarzenia są bezpłatne.

Koneserzy muzyki z pewnością docenią również Praskie Koncerty Muzyki Klasycznej (wstęp wolny) odbywające się w każdy czwartek do 3 sierpnia. To cykl siedmiu koncertów muzyki klasycznej - od klasycyzmu, przez romantyzm, po współczesność. Wśród wykonawców są polscy artyści, w tym ci młodego pokolenia.

Przez cały lipiec i sierpień na głównym placu starej praskiej fabryki odbędą się plenerowe potańcówki, połączone z bezpłatnymi lekcjami tańca w ramach wydarzenia #ChodźPotańczyć. Spragnieni ruchu i aktywnego wypoczynku z pewnością będą zadowoleni uczestnicząc też w cyklu darmowych warsztatów footbagu "Zośka wraca na Pragę". Przez całe wakacje, na placu Konesera, warszawscy mistrzowie gry w popularną zośkę będą uczyć jej tajników (2, 9, 16, 23 i 30 lipca oraz 20 i 27 sierpnia). Adepci poznają techniki robienia widowiskowych tricków, dowiedzą się, jak grać w "Cztery kwadraty", jak porządnie kopać w kole, a nawet zagrają w zośkowego golfa!

Wystawy wielkich twórców i najlepsze sztuki teatralne

W Muzeum Sztuki Fantastycznej trwa wystawa "Jerzy Duda-Gracz. Remanenty". Ekspozycja składa się z niemal sześćdziesięciu prac i będzie dostępna do 8 października codziennie w godz. 11.00-20.00. Bilety w cenie 40 zł (normalny) i 30 zł (ulgowy - uczniowie i studenci za okazaniem legitymacji, osoby powyżej 65. roku życia i osoby z niepełnosprawnością) dostępne są na ebilet.pl. Wstęp dla dzieci do 6 lat jest darmowy.

Na placu Konesera będą dostępne dwie bezpłatne wystawy plenerowe. W lipcu poznamy historię jednego z najstarszych i najważniejszych polskich czasopism społeczno-kulturalnych - "Przekroju". W sierpniu niesamowite zdjęcia krajobrazu, które wykonał Tomasz Przychodzień. To fotograf nagradzany w polskich i zagranicznych konkursach, poszukujący światła i cienia przede wszystkim w górach.

Absolutnym klasykiem "Lata Konesera" są plenerowe spektakle Teatru Polonia i Och-Teatru (wstęp wolny). W repertuarze znajdują się zarówno przedstawienia skierowane do dorosłych, jak i dzieci:

- 4 lipca, godz. 18.00 - Jaś i Małgosia (bajka) - tegoroczna inauguracja plenerowego cyklu Och-Teatru i Teatru Polonia;
- 7 lipca, godz. 18.00 - Związek Otwarty;
- 11 lipca, godz. 18.00 - Czerwony Kapturek (bajka);
- 1 sierpnia, godz. 18.00 - Starość Jest Piękna;
- 4 sierpnia, godz. 18.00 - Szelmostwa Lisa Witalisa (bajka);
- 8 sierpnia, godz. 18.00 - Flamenco Namiętnie.

W dniach 10-13 sierpnia na placu Konesera (wstęp wolny) i w Butelkowni (wydarzenia biletowane) zagości po raz kolejny Polski Festiwal Stand-upu. To cztery dni najlepszego humoru z udziałem gwiazd: Mieszko Minkiewicz, Tomek Kołecki, Michał Leja czy Daniel Midas. Cały harmonogram wydarzeń "Lata Konesera" można sprawdzić na koneser.eu oraz w mediach społecznościowych Centrum Praskiego Koneser.

Wstąp do księgarni

Gry w rozmiarze giga

Dzieci i dorośli świetnie będą bawić się w strefie ogromnych gier. Popularne planszówki (i nie tylko!) w gigantycznych rozmiarach, jak co roku są do dyspozycji dzieci i ich rodziców na placu Konesera. Na świeżym powietrzu można zagrać w szachy, kółko i krzyżyk, memory, ringo, domino czy cornhole.

Centrum Praskie Koneser to także świetna oferta gastronomiczna, z wyróżnionym po raz kolejny w przewodniku Michelin konceptem Koneser.Grill i kuchnią z całego świata: AZIA Restaurants, Bombaj Masala, Boska Woda i Zagroda, ORZO, Koneser Grill, Spółdzielnia.Koneser czy Setki Powodów (pełna oferta i menu dostępne na konesersmakuje.pl.

(mc)

.
 

Komentarze (1)

# kolej michala

21.07.2023 12:34

ja zdecydowanie nie lubie tłumów więc sobie to odpuszcze i zamówie sobie cos z roomservice do domu i zjem w spokoju oglądając serial
więcej na forum

REKLAMA

Najnowsze informacje w Pulsie Warszawy

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Najchętniej czytane w Pulsie Warszawy

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Wakacje wrzesień i październik 2023
Wakacje wrzesień i październik 2023

REKLAMA