Marzec w Białołęckim Ośrodku Kultury pod znakiem filmu i Ukrainy
22 marca 2022
Nadejście tegorocznej wiosny związane jest ze smutkiem, przerażeniem i cierpieniem milionów ludzi. Od czwartku 24 lutego, oczy świata skierowane są w jedną stronę, na Wschód. W tym trudnym i stresującym dla nas wszystkich czasie należy pamiętać także o zadbaniu o siebie i swoich najbliższych. W najbliższym czasie różne formy odskoczni od aktualnej sytuacji społeczno-politycznej proponuje Białołęcki Ośrodek Kultury.
W obliczu aktualnej sytuacji politycznej, wspólnie z Fundacją Kobiety Dalej, BOK zorganizował Przestrzeń Pomocy Ukrainie w "3 pokojach z kuchnią". PPU to miejsce, gdzie kobiety z Ukrainy mogą się spotkać, porozmawiać, znaleźć wsparcie i zrozumienie. Podczas spotkań panie otrzymają pomoc psychologiczną, prawną, a także poradę medyczną. Dodatkowo ośrodek zapewnia w tym czasie przestrzeń do integracji i zabawy dla ukraińskich dzieci.
Pierwsze spotkanie odbyło się w Dzień Kobiet. O najbliższych spotkaniach, a także różnych innych formach pomocy i wsparcia, BOK informuje na bieżąco w swoich mediach społecznościowych oraz w specjalnie stworzonej na tę sytuację zakładce "PomagaMY Ukrainie" na stronie internetowej bok.waw.pl.
Przestrzeń Pomocy Ukrainie, "3 pokoje z kuchnią", ul. Głębocka 84.
Co w lokalnych kinach?
W kinie Na Boku przy Van Gogha 1 oraz kinie Głębocka 66 czekają na białołęczan filmowe nowości. Na Zielonej Białołęce fani kina, oprócz tradycyjnych pokazów filmowych, znajdą także dwa cykle poświęcone głębszemu zrozumieniu sztuki filmowej: "Rozmowy Łukasza Maciejewskiego" oraz "Spotkania Filmowe".
24 marca o godz. 18.00 kino Na Boku organizuje seans z filmem "Matki równoległe" w reż. Pedro Almodóvara. Wydarzenie objęte jest projektem "Wychodzę z rodzicami", w ramach którego ośrodek zapewnia bezpłatną opiekę nad dziećmi w wieku 3-8 lat.
1 kwietnia o godz. 18.30 pokaz filmu "Inni ludzie" w reż. Aleksandry Terpińskiej. W ramach każdego spotkania BOK zaprasza na projekcję i rozmowę z krytykiem Łukaszem Maciejewskim oraz jego gośćmi: twórcami filmowymi, aktorami, reżyserami etc. Tym razem gościem będzie aktorka Sonia Bohosiewicz.
Tydzień później, 8 kwietnia o godz. 18.30, spotkanie połączone będzie z dyskusją o filmie "Najgorszy człowiek na świecie" w reż. Joachima Triera.
(mo)