REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wawer

sport

 

Warszawa ma nowego Kubicę? Motoryzacja i wyścigi to jego pasja

  24 listopada 2022

Warszawa ma nowego Kubicę? Motoryzacja i wyścigi to jego pasja
źródło: Facebook / Aleksander Horodyński - Karting Driver

Tegoroczny sezon zakończył na piątym miejscu w klasyfikacji generalnej Polski Rotax Max Challenge Poland w kategorii juniorskiej oraz na czwartej pozycji w klasyfikacji generalnej mistrzostw Polski w kategorii senior, gdzie był najmłodszy. Mowa o Aleksandrze Horodyńskim z warszawskiego Wawra.

REKLAMA

Aleksander Horodyński coraz mocniej przebija się do ścisłej czołówki kartingu. Zadebiutował w 2019 roku w Micro, a już rok później jeździł w kategorii Mini, gdzie ścigał się w serii Rok Cup Poland.

Coraz większe sukcesy na torze

Po roku powrócił do serii Rotax, ale już w kategorii juniorskiej.

Zaliczył sześć rund pucharu i uplasował się na dobrej 11 pozycji z 27 startujących w zawodach kierowców. W tym sezonie Aleks świetnie rozpoczął rozgrywki. Kilka razy stanął na podium, był np. pierwszy i trzeci w Słomczynie oraz dwa razy drugi na torze w Poznaniu.

W czerwcu Aleksander Horodyński zadebiutował również w Rotax Central Eastern Europe Challenge na torze w austriackim Brucku, gdzie miał okazję jeździć z kierowcami z całego świata. Niestety wypadek uniemożliwił mu dokończenie finału.

Utalentowany kartingowiec z Wawra

Młody kierowca z Wawra należy do Automobil Klub Rzemieślnik, który swój tor ma w podwarszawskim Słomczynie. Tam też zdobył licencję kartingową. Jeździ z profesjonalnymi teamami kartingowymi i ciężko pracuje na swoje zwycięstwa. Poza pracą na torze ma codzienne treningi ogólnorozwojowe.

Jak się dowiadujemy, Aleks bardzo lubi uprawiać sporty a motoryzacja to jego największa pasja. Marzy o tym, aby w przyszłości być kierowcą rajdowym.

Uczy się w podstawówce przy Pożaryskiego

Dodatkowo młody rajdowiec ma świetne wyniki w nauce w Szkole Podstawowej nr 138 przy Pożaryskiego 2. Aktualnie sezon dobiega końca, więc chłopak miał możliwość wyjechać na zgrupowanie kartingowe do Centralnego Ośrodka Sportu i Przygotowań Olimpijskich w Cetniewie. Przeszedł tam serię testów wytrzymałościowych i badań.

Świetne wyniki testów, badań i atmosfera sportowa jeszcze bardziej utwierdziły go, że sport to jego droga i pasja. W tym momencie młody sportowiec z Wawra zmienia team na nowy i planuje nowy sezon kartingowy.

(db)

.
 

Polecamy

Komentarze (3)

# pZz

24.11.2022 12:05

Myslalem, ze chodzi o trzaska jak to dzisiaj smiga na rowerku po sciezkach na zwezonych ulicach w padajacym sniegu.

# Fun

26.11.2022 12:10

Brawo Aleks

# nnn

02.12.2022 22:12

Żeby być nowym Kubicą musi zakończyć edukację na podstawówce.

REKLAMA

więcej na forum

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje
Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl    Stanowią one własność prawnie chronioną należącą do Wakacje.pl S.A. i/lub jej partnerów.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA