W wakacje osiedle Górczewska bez tramwajów
10 kwietnia 2012
Tramwaje zaczęły kursować ul. Górczewską na początku lat 90. Wówczas do pętli autobusowej dobudowano tramwajową, a przed skrętem torów w Powstańców Śląskich pojawiły się dwa przystanki. Jednak dopiero w tym roku, po prawie 20 latach starań, z pętli tramwajowej zostanie poprowadzony tor wyjazdowy.
Koniec najstarszego klubu Bemowa? Boisko na Jelonkach sprzedane
Już chyba tylko cud może uratować przed likwidacją GKS Świt. Klub piłkarski na Bemowie może pochwalić się prawie stuletnią historią.
in. na ul. Powstańców Śląskich i pętli Osiedle Górczewska, gdzie zostanie dobudowany tor wyjazdowy. - Dzięki temu zwiększymy możliwości techniczne pętli, a tramwaje będą mogły zawracać - mówi Michał Powałka, rzecznik Tramwajów Warszawskich. Przebudowane zostanie również torowisko na skrzyżowaniu Górczewskiej z Powstańców Śląskich. Na wszystkich remontowanych odcinkach zmodernizowane zostaną też platformy przystankowe.
Anna Przerwa
.









































