REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Białołęka

inwestycje

 

W ROW-ie?

  27 października 2001

O dyskusji na temat nazwy dla budowanego ronda przy Obrazkowej pisaliśmy w poprzednim numerze. Na internetowym forum nie słabnie ona nawet na chwilę.

REKLAMA

Pojawiły się już konkretne propozycje, na które przystała większość uczestników.

Użytkownik #palker# przedstawił pomysł na nazwę dramatyczną, czyli: Rondo Obrońców Wałów. Wałów ci u nas dostatek, ich obrońców też nie brakuje. No i ten skrót: ROW (gdzie mieszkasz? przy ROW-ie). Nazwa ma upamiętnić wszystkich, którzy się zasłużyli podczas letniej powodzi. Pierwszym kandydatem został burmistrz Jerzy Smoczyński, dzięki cytowanej informacji ze strony internetowej gminy: W zabezpieczaniu wału przeciwpowodziowego i akcji interwencyjnej uczestniczył bardzo aktywnie komitet przeciwpowodziowy gminy, którego szefem jest burmistrz. Ofiarność i zaangażowanie Jerzego Smoczyńskiego docenił Wojewoda Mazowiecki i przekazał burmistrzowi list z podziękowaniem za trud i zaangażowanie włożone w walkę z powodzią.

Burmistrz Białołęki jako jedyny z Mazowsza został uhonorowany takim wyróżnieniem. Na to uczestnik #Horn# stwierdził że: Raczej należałoby dać medal prezydentowi Kozakowi, który był jedyną warszawską ofiarą powodzi. Prezydent miał wypadek w drodze na przeciekający wał. W podsumowaniu dyskusji #Aga#, która była pomysłodawczynią całej akcji, stwierdziła: Wybrałam Rondo Obrońców Wałów na cześć wszystkich strażaków i innych uczestników biorących udział, w tym poturbowanego wiceprezydenta.

Teraz trzeba zgłosić wniosek do rady gminy. Niestety trzeba się ruszyć od komputera i pofatygować osobiście.

Jędrzej Kunowski

 

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuBiałołęka

Artykuły partnerskie

REKLAMA

Wakacje wrzesień i październik 2022

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje
Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl    Stanowią one własność prawnie chronioną należącą do Wakacje.pl S.A. i/lub jej partnerów.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Helloprint Polska

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA