REKLAMA

REKLAMA

Wakacje z Warszawy

REKLAMA

Puls Warszawy

samorząd

 

Urzędnik ratusza ukarany za poglądy. Zaproponował zawieszenie budżetu obywatelskiego

  31 marca 2022

Urzędnik ratusza ukarany za poglądy. Zaproponował zawieszenie budżetu obywatelskiego
źródło: Pixabay

26 marca przytaczaliśmy argumenty byłego wiceburmistrza Wawra, który apelował o zawieszenie budżetu obywatelskiego. Jak się dowiedzieliśmy, otrzymał za to karę finansową i naganę.

REKLAMA

Do jakiego stopnia urzędnik ma prawo wypowiadać się publicznie, zgłaszać propozycje i proponować nowe rozwiązania? Są dwie szkoły, i to bynajmniej nie "falenicka i otwocka".

REKLAMA

Ukarany za opinię

Pierwsza szkoła, kojarzona z dawnym Imperium Rosyjskim, ale też współczesną Rosją i Białorusią, zabrania urzędnikom myślenia i proponowania czegokolwiek. Zakłada ona, że wyjście z inicjatywą to podminowanie pozycji przełożonego, który powinien tępić wszystkie przejawy samodzielności. Druga szkoła, znana z Holandii czy krajów skandynawskich, daje urzędnikom sporą elastyczność.

Pracujący w Zarządzie Zieleni były wiceburmistrz Wawra Jacek Wiśnicki na własnej skórze przekonał się o tym, który wzorzec panuje w warszawskim samorządzie.

Według naszych nieoficjalnych informacji urzędnik został ukarany finansowo odebraniem premii, a także otrzymał naganę za... rzekome "stawianie w złym świetle" prezydenta Rafała Trzaskowskiego. Wszystko za sprawą wpisu na prywatnym koncie facebookowym, który cytowaliśmy 26 marca. Wiśnicki proponował w nim zawieszenie budżetu obywatelskiego i skierowanie do pracy z uchodźcami urzędników z Centrum Komunikacji Społecznej i zespołów ds. budżetu obywatelskiego, jako najbardziej doświadczonych w kontaktach z mieszkańcami. We wpisie nie było żadnej krytyki działań prezydenta miasta.

REKLAMA

Cenzura w Zarządzie Zieleni

Były wiceburmistrz nie chciał rozmawiać z nami o karze. Zapytaliśmy w Zarządzie Zieleni, czy pracujący w nim urzędnicy kiedykolwiek wcześniej otrzymywali nagany lub kary finansowe za prywatną działalność. Choć pracują za pieniądze warszawiaków, podatnicy się o tym nie dowiedzą.

- Informacja dotycząca kar porządkowych nałożonych przez pracodawcę na pracowników nie mieści się w pojęciu informacji publicznej, a zatem nie podlega udostępnieniu - przekazała nam rzeczniczka Karolina Kwiecień-Łukaszewska. - Nie jest to wiadomość wytworzona przez szeroko rozumiane władze publiczne, lecz dotyczy sfery stosunków pracy, które nie podlegają upublicznieniu.

(dg)

.
 

Czytaj na ten temat

Komentarze (5)

# PRAWDA

31.03.2022 10:48

Wszyscy dorośli ludzie wiedzą po co jest budżet obywatelski - ma ukierunkować energięludzi, któzy są niezależni i przedsiębiorczy na coś co nie ma znaczenia, a w razie czego można to na koniec odwolać lub anulować. W ten sposób ucisza się potencjalnych przeciwników aktualnej wladzy i zwolnnieków reform.
A cenzura jest teraz wszędzie. Spróbujcie na tzw "wolnych" mediach napisać coś o szkodliwości szczepień, zvidzie, Wzbrodni wołynskiej i niesprawiedliwym traktowaniu Polakó we własnym kraju. Wystarczy zadać pytani, nawet nie trzeba głosićżadnej opinii, żęby zostać zablokowanym i zwyzywanym od ruskich agentów.

# nnn

31.03.2022 12:10

Przypomniało mi się powiedzonko ze sterego ustroju. "Nie podskakuj, siedź na doopie i przytakuj". Pasuje jak ulał.

# Marian

31.03.2022 12:43

Sowieckie wzorce Trzask wyssał z mlekiem od TW Justyny

REKLAMA

# Ygfr

31.03.2022 13:58

No i bardzo dobrze. Jak jest taki pomocny to niech swój majątek przekaże ubogim

# Yogi

01.04.2022 22:57

Najsmuteniejsze jest to, ze za rok znowu rozpetaja wielka kampanie w mediach o cudotworcy Trzaskowskim i znowu jego, albo mu podobnego wybiora...
więcej na forum

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane w Pulsie Warszawy

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA