Wawer

różne »

Trzecie miejsce

20 listopada 2009

Uczniowski Klub Sportowy Fuks przy Gimnazjum 111 w Falenicy odniósł kolejny sukces podczas Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików zajmując trzecie miejsce.

Należy w tym miejscu zaznaczyć, że ze względu na fakt włączenia od 1 stycznia te-go roku sumo do systemu sportu dzieci i młodzieży, w zawodach udział wzięli za-wodnicy z województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego i warmińsko-ma-zurskiego, w sumie 107 zawodników i zawodniczek z dziewięciu klubów, w tym dwóch z Wawra (UKS Fuks i UKS Marysin Wawerski).

Zawodnicy Fuksa zdobyli siedem medali, w tym trzy złote, jeden srebrny i trzy brązowe. Zawodnikiem, który zrobił największe postępy, okazał się Jaś Adamczyk.

W klasyfikacji województw wygrało Mazowsze zdobywając 75 punktów przed województwem warmińsko-mazurskim - 27 punktów oraz kujawsko-pomorskim - 17 punktów. W klasyfikacji klubowej najlepszym okazał się WLKS Iganie (31 punk-tów) przed LUKS Warmia Lidzbark Warmiński - 27 punktów i UKS Fuks - 14 punk-tów. UKS Marysin z trzema punktami zdobył dziewiąte miejsce w młodzikach i pierwsze miejsce w grupie dzieci. Gratulujemy!

Przypominamy i zapraszamy chłopców i dziewczęta na zajęcia ogólnorozwojo-we z elementami minisumo, które odbywają się w każdy wtorek i czwartek w godz. 17.30-19.00 w Zespole Szkół 111 przy ul. Poezji 5 oraz w poniedziałki, środy i piątki w godz. 18.00-20.00. Wystarczy chęć, odwaga i zgoda rodziców.