"Truskawkowe Pole" się rozrośnie? Więcej atrakcji, parking i oświetlenie?
17 czerwca 2015
W maju opisywaliśmy najlepiej - naszym zdaniem - przemyślany plac zabaw na Białołęce. Może się okazać, że w przyszłym roku "Truskawkowe Pole" przy ul. Echa Leśne jeszcze bardziej zyska na atrakcyjności...
Marywilska zamknięta na dłużej. Paraliż środkowej Białołęki
Stołeczni drogowcy uparli się, żeby nad nieczynną i dawno temu częściowo rozkradzioną bocznicą kolejową budować nowy wiadukt. Choć wystarczyło w miejscu ulicy zasypać nieczynne tory, ZDM wybrał wariant znacznie droższy i dłuższy w realizacji. Miał być ruch wahadłowy, a jest paraliż całej środkowej Białołęki, bo w sobotę zawaliła się jedna z podpór. Nie wiadomo, jak długo Marywilska będzie nieczynna
Do tego nasadzenia zieleni i więcej ławek - tak, by miejsce nie służyło tylko (naj)młodszym, ale i ich opiekunom i miłośnikom spacerów. Projekt zakłada także zbudowanie parkingu dla osób korzystających z terenu rekreacyjnego oraz porządne doświetlenie go nowymi latarniami zasilanymi z paneli słonecznych.
- Jeśli projekt zostanie wybrany, to "Truskawkowe Pole" stanie się lokalnym centrum na świeżym powietrzu, w którym odbywać się będą przeróżne imprezy dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Organizowane będą też rozmaite amatorskie zawody sportowe dla osób w każdym wieku - mówi radny Waldemar Roszak, autor projektu.
"Truskawkowe Pole" znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie Szkoły Podstawowej nr 231. Plac zabaw przy szkole jest mały i niewystarczający dla ponad 700 uczniów. W 2014 r. wybudowano drogę łącząca szkołę z terenem rekreacyjnym. Dzięki niej, dzieci będą mogły szybko i bezpiecznie tam dotrzeć. Być może wkrótce do znacznie bardziej atrakcyjnego terenu.
Projekt ma kosztować 400 tysięcy złotych.
Jak głosować?
Można na trzy sposoby: przez internet (na stronie www.twojbudzet.um.warszawa.pl), osobiście w urzędzie dzielnicy, lub wysyłając kartę pocztą na adres: Urząd Dzielnicy Białołęka m.st. Warszawy, Modlińska 197, 03-122 Warszawa z dopiskiem "Budżet partycypacyjny 2016". Żeby głos był ważny, musi wpłynąć do urzędu pomiędzy 16 a 26 czerwca. Kartę do głosowania będzie można pobrać ze stron internetowych od 16 czerwca lub w wydziale obsługi mieszkańców.
(red)
.





































