REKLAMA

Bemowo

inwestycje »

 

Tramwaj na Powstańców - poznaj szczegóły i terminy!

  28 marca 2014

alt='Tramwaj na Powstańców - poznaj szczegóły i terminy!'

Łącznik linii tramwajowych w ciągu Powstańców Śląskich będzie powstawał etapami. Znamy ramowy harmonogram prac, łącznie z wyłączeniami ruchu na poszczególnych ulicach.

REKLAMA

Przedstawił je bemowskim radnym Robert Grzywacz, dyrektor Biura Inwestycji Tramwajów Warszawskich. Przyznał on, że prace nad budową torów mogą się rozpocząć w kwietniu, choć najbardziej prawdopodobny termin to maj, najpóźniej zaś w czerwcu. Po wprowadzeniu wykonawcy na plac budowy zaczną się utrudnienia, bo etapami będą zamykane kolejne odcinki ulic. W związku z pracami wyłączone mają być z ruchu tramwajowego ulice Połczyńska, Powstańców Śląskich, Górczewska i Radiowa.
 • Od 1 czerwca do 13 lipca - planowana jest budowa węzła rozjazdowego Powstańców Śląskich - Górczewska. Wyłączenia nastąpią na ul. Połczyńskiej, Powstańców Śląskich i Górczewskiej na odcinku od pętli Wola do pętli Osiedle Górczewska.
 • Od 30 czerwca do 13 lipca - budowa skrzyżowania torowego ul. Dywizjonu 303 - Powstańców Śląskich. Wyłączenia nastąpią na ulicach: Dywizjonu 303 i Kaliskiego - odcinek pętla Koło - pętla Boernerowo.
 • Od 14 lipca do 31 sierpnia - budowa węzła rozjazdowego Powstańców Śląskich-Radiowa: wyłączone będą Radiowa i Powstańców Śląskich - odcinek ul. Dywizjonu 303 - pętla Nowe Bemowo.

  Nowa trasa ma zostać zbudowana do 31 grudnia tego roku. Na odcinku Powstańców - Radiowa mają powstać dwa nowe zespoły przystankowe: jeden w pobliżu Hery i Wrocławskiej, drugi w rejonie Pełczyńskiego i Bolkowskiej.

  (wt)

 •  

  Komentarze (10)

  # stts

  28.03.2014 20:27

  Oczywiście to tylko utrudnienia dla tramwajów, nie można zapomnieć że jeszcze będą dla samochodów i autobusów, ich jeszcze nie znamy. Dopiero wykonawca prac opracuje projekty tymczasowej organizacji ruchu, oby były dobre.

  # Sauber

  28.03.2014 21:16

  Na utrudnienia Bemowo Bike :)

  # gość

  29.03.2014 13:15

  Skrzyżowanie Połczyńska - Bolkowska... a to ciekawe!

  REKLAMA

  # kruszywa

  30.03.2014 17:29

  Jaja jak berety.
  Ta trasa tramwajowa jest planowana do szybkiego połączenia Nowego Bemowa z Jelonkami wzdłuż ulicy Powstańców Śląskich conajmniej od trzydziestu lat.

  # gość

  01.04.2014 20:38

  Ale tekst: prace nad budową torów mogą się rozpocząć w kwietniu, choć najbardziej prawdopodobny termin to maj, najpóźniej zaś w czerwcu:P:P:P
  Ciekawe, że nic nie mówią o przebudowie chodnika i ścieżkach rowerowych od Radiowej do pętli Nowe Bemowo. I co z miejscami parkingowymi na płycie?

  # stts

  03.04.2014 20:16

  @gość
  Przebudowie? Tam przecież nie ma praktycznie chodnika ani tym bardziej DDR, przy okazji tramwaju powstanie chodnik po zachodniej stronie parkingu "płyty" do wysokości Pirenejskiej 10, tam również kończy się istniejący. Zaś DDR pomiędzy tym parkingiem a jezdnią ulicy włączy się w parking na wysokości Pirenejskiej 6, na tym odcinku również miejsca parkingowe prostopadłe zostaną tylko bliżej budynków, a na odcinku już bez DDR będą zaś równoległe z tej strony. Mogę jeszcze dodać, że zlikwidowany zostanie wjazd bliżej Radiowej. Nie widziałeś planów inwestycji? Gdzieś miałem linki.

  REKLAMA

  # gość

  04.04.2014 21:36

  No właśnie nie mogę znaleźć żadnych planów. Ratusz milczy, boją się chyba awantury mieszkańców,którym średnio się podoba ten cały pomysł, który nie wiadomo z kim był konsultowany. Tory ok, ale gdzie reszta- parkingi, ścieżki rowerowe, chodniki, ławki, kosze? Podobno jakaś plota krąży, że za Szkołą Zachodzącego Słońca ma powstać parking na 400miejsc, ale nie wiem czy to dla tych mieszkańców, którzy mogą nie mieć już miejsc na płycie, czy dla rodziców przybywających na wywiadówki. Kolejna plota, to że z budową tramwaju będą się przymierzać do likwidacji bazarku, a na tym całym pasie od McD do fontann chcą przeznaczyć teren na budowę bloków... Szkoda, że przychodni nie zbudują, bo ludzie do lekarza nie mogą się dostać, a rozwalają kasę na budowę bloków komunalnych zamiast odkupić od sprzedających te z lat 70-tych po dużo niższej cenie. Chodników nie remontują, ścieżek rowerowych tez nie ma. Śmieci są wszędzie, do Straży trzeba wydzwaniać, żeby ścigali ludzi, a w ratuszu kawkę piją i już głosy wyborców liczą. Trzeba zmienić ten Ratusz na młodych i ogarniętych ludzi w zarządzie, którym coś się chce. Idą wybory w końcu.

  # stts

  06.04.2014 00:08

  Proszę bardzo linki: http://bit.ly/1eD1LYa http://bit.ly/1hXsKBi http://bit.ly/1elsRXe http://bit.ly/1fhzEzj (uwaga w co się klika). No cóż takie opóźnienie, że chyba nie wypada zbytnio się chwalić w tym temacie. Ścieżki rowerowe i chodniki dosyć dobrze są potraktowane, widać na planach, ławki, kosze to nie wiem. O parkingu nic nie wiem, można poprzez radnego zapytać, podobnie z blokami w miejscu bazarku. Idealnie nie jest to fakt.

  # Jolantaa

  23.06.2014 20:00

  Zauważcie ,że są też DRZEWA - mały plac zieleni , który tu pozostał. Czy chcecie nam wszystko już zaprać ??? Czy nie dało by się zostawić choć trochę tej zieleni ?? Ja np. nie będę miała gdzie wychodzić z psem, a miło było przejść się po pasażu zieleni. Proszę o rozważenie tego ...

  REKLAMA

  # maja

  23.06.2014 20:13

  #Sauber napisał(a) 28.03.2014 21:16
  Na utrudnienia Bemowo Bike :)

  Łapka w górę !!! :))))
  więcej na forum

  REKLAMA

  Najnowsze informacje na TuBemowo

  REKLAMA

  REKLAMA

  REKLAMA

  REKLAMA

  Top hotele na Lato 2024
  Top hotele na Lato 2024

  Artykuły sponsorowane

  REKLAMA

  REKLAMA

  Zima 2023/2024
  Zima 2023/2024

  Kup bilet

  Znajdź swoje wakacje

  Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

  Polecamy w naszym pasażu

  Wstąp do księgarni

  REKLAMA

  REKLAMA

  REKLAMA

  REKLAMA

  AMBRA - Twoje Perfumy
  AMBRA - Twoje Perfumy