REKLAMA

REKLAMA

Wawer

drogi

 

Trakt Lubelski z nowym poboczem, na Kadetów powstają ronda

  29 lipca 2022

Trakt Lubelski z nowym poboczem, na Kadetów powstają ronda
Pobocze Traku Lubelskiego po przebudowie; źródło: ZDM

W wakacje ZDM zakończył prace na Trakcie Lubelskim w rejonie skrzyżowania z ulicami Kadetów i Lucerny. W tym samym czasie ruszyła budowa rond na sąsiedniej ulicy Kadetów.

REKLAMA

Trakt Lubelski to jedna z najdłuższych stołecznych ulic i stanowi ważny ciąg komunikacyjny Wawra. Ciągnie się od ul. Płowieckiej do Wału Miedzeszyńskiego w pobliżu południowej obwodnicy Warszawy i łączy Marysin Wawerski z Nadwiślem. Mieszkańcy chcą nowych świateł na Trakcie. Co na to drogowcy? Mieszkańcy chcą nowych świateł. Drogowcy: nie trzeba
Kilkudziesięciu mieszkańców osiedla Nadwiśle prosi o montaż sygnalizacji świetlnej i doświetlenie przejścia dla pieszych na Trakcie Lubelskim przy skrzyżowaniu z ulicą Fiołków. ZDM w swej odpowiedzi zapewnia, że bezpieczeństwo to dla urzędników priorytet, ale...
Jego najdłuższa część przebiega przez Zerzeń, gdzie dla okolicznych mieszkańców stanowi drogę dojazdową do sklepów i posesji. Ci mieszkańcy, którzy jeżdżą autobusem, aby do niego dojść w niektórych miejscach muszą korzystać z nieutwardzonego pobocza. Do niedawna tak było m.in. po wschodniej stronie Traktu Lubelskiego między ul. Lucerny a przystankiem autobusowym "Trakt Lubelski-Las 02". Teraz wydeptaną ścieżkę zastąpił nowy chodnik.

Nowe przejścia na Trakcie Lubelskim

Zakres inwestycji obejmował też budowę dwóch przejść dla pieszych. Pierwsze powstało na wysokości posesji nr 257 i zostało wyposażone w azyl oraz doświetlone, aby po zmroku piesi byli lepiej widoczni dla kierowców. Druga zebra, która powstała po południowej stronie ronda u zbiegu ulic Kadetów i Lucerny, również została doświetlona. Została wyznaczona wraz z przejazdem rowerowym, który umożliwi legalne przekroczenie jezdni ul. Trakt Lubelski i włączenie się do ruchu lub wjechanie na drogę dla rowerów, której fragment powstał po południowej stronie ul. Kadetów. Inwestycja wygrała głosowanie w ramach budżetu obywatelskiego. Poparło ją ponad tysiąc mieszkańców.

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Duże zmiany na Kadetów

Jak informuje ZDM, to nie koniec prac poprawiających bezpieczeństwo i wygodę w tej okolicy. Na początku lipca rozpoczęła się długo oczekiwana budowa dwóch rond na sąsiedniej ulicy Kadetów. Powstają one u zbiegu z ulicami Łasaka i Poprawną. Mają uporządkować ruch, ułatwić przejazd i znacznie podnieść bezpieczeństwo wszystkim pokonującym ten odcinek, m.in. za sprawą wydłużonych trójkątnych wysp z azylami dla pieszych i przejazdami dla rowerzystów. Te pojawią się na wszystkich wlotach.

Ulica Kadetów została zamknięta dla ruchu samochodowego od skrzyżowania z ul. Łasaka do wybudowanej drogi dla rowerów, za skrzyżowaniem z ulicą Poprawną. Przejazd przez przebudowywane skrzyżowania jest niemożliwy. Utrudnienia można objechać Traktem Lubelskim, Bronowską i Wałem Miedzeszyńskim. Dla pieszych i rowerzystów wyznaczony został wspólny ciąg komunikacyjny po północnej, nieparzystej stronie ulicy. Taka organizacja ruchu będzie obowiązywać do września, gdy otwarte zostanie skrzyżowanie z ul. Łasaka. Zakończenie inwestycji planowane jest na grudzień br.

(jr)

.
 

Komentarze (1)

# Paweł

04.09.2022 20:22

Świetna inwestycja, trochę szkoda ze prace nie rozpoczęły się z początkiem wakacji a nie z ich końcem. Planowanie drodzy Państwo się kłania. A co z bezpieczeństwem przejazdu nad Kanalkiem na Lucerny, gdzie chore zwężenie stwarza duże niebezpieczeństwo dla kierowców i pieszych również. ZDM do dzisiaj boi się wymalować tam pas środka jezdni, ponieważ wtedy pasy będą za wąskie. To kiedy, bo to powinno stać się przed budowa dwóch rond. Pozdrawiam nie myślących.
więcej na forum

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuWawer

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA