REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wawer

ZGN zlekceważył wszystkie wcześniejsze ustalenia i koncepcje

 

Toaleta na bazarku w Falenicy nie dla mieszkańców. Kompromitacja władz dzielnicy

  2 października 2022

Toaleta na bazarku w Falenicy nie dla mieszkańców. Kompromitacja władz dzielnicy
źródło: Facebook / Targowisko "Falenica"

Wydawać by się mogło, że problem toalet w wybudowanym w XXI wieku obiekcie handlowym nie powinien mieć w ogóle miejsca. Nic bardziej mylnego. Na zmodernizowanym za grube miliony targowisku w Falenicy mieszkańcy, wbrew zapisom koncepcji jego przebudowy, nie mają gdzie załatwić swoich potrzeb poza godzinami pracy bazarku.

REKLAMA

O termin otwarcia trzech toalet dla mieszkańców na terenie modernizowanego bazarku zapytał radny Piotr Grzegorczyk. Przypomniał, że zgodnie z koncepcją przebudowy targowiska z 2016 r. pawilony zlokalizowane przy skrzyżowaniu ul.

Walcowniczej i Filmowej, w tym dwa przeznaczone na toalety, stanowią element przestrzeni publicznej, otwartej i dostępnej dla mieszkańców po godzinach pracy targowiska, połączonej z terenami zielonymi po drugiej stronie ul. Walcowniczej.

ZGN: "Koncepcja, to nie dokumentacja budowlana"

- Targowisko w Falenicy zostało wybudowane na podstawie pozwolenia na budowę. Koncepcja była podstawą dla wykonawcy dokumentacji budowlanej, więc nie można jej traktować jako dokument wiążący w kwestii dostępności toalet - twierdzi Piotr Stefański z Zakładu Gospodarowania Nieruchomościami, który jest zarządcą targowiska. Na targowisku w Falenicy zostały wybudowane trzy podwójne toalety dla kobiet i mężczyzn oraz jedna dla osób niepełnosprawnych. Jedna mieści się obok pawilonu obsługi targowiska przy ul. Trocinowej, pozostałe dwie, plus jedna dla osób niepełnosprawnych, przy skrzyżowaniu Walcowniczej i Filmowej.

- Toaleta z dwoma pomieszczeniami dla kobiet i mężczyzn, przy ul. Trocinowej, jest dostępna w godzinach pracy targowiska. W toaletach przy skrzyżowaniu ul. Walcowniczej i Filmowej zostanie zainstalowany system kontroli dostępu na karty zbliżeniowe, przy toalecie dla inwalidów dodatkowo zainstalowany zostanie wideofon - wyjaśnia urzędnik.

Toalety tylko dla dzierżawców i najemców

- Jedna z toalet przy skrzyżowaniu ul. Walcowniczej i Filmowej zostanie udostępniona dzierżawcom i najemcom targowiska, których pracownicy posiadają ważne książeczki sanepidowskie, czyli pracownikom mającym kontakt z żywnością. Natomiast druga zostanie udostępniona pozostałym pracownikom targowiska - informuje Piotr Stefański i dodaje, że toaleta dla inwalidów będzie wyposażona w elektrozworę uniemożliwiającą wejście. Osoba niepełnosprawna będzie mogła skorzystać z wideofonu, a obsługa targowiska będzie miała możliwość zdalnego otwarcia toalety.

Co z ogólnodostępną toaletą poza godzinami pracy bazarku?

O nich pomyślał także inny radny. - Proszę o utworzenie przy targowisku w Falenicy, od strony skrzyżowania Walcowniczej i Filmowej, ogólnodostępnej toalety, otwartej także poza godzinami pracy targowiska - napisał radny Michał Mroziński. Stwierdził, że jedną z toalet można by przekształcić na ogólnodostępną, tym bardziej że sanitariaty położone są w popularnym i uczęszczanym przez mieszkańców miejscu, blisko terenu zielonego - parku i placu zabaw, gdzie przebywają rodzice z małymi dziećmi.

- Uzasadnieniem utworzenia przy targowisku toalety ogólnodostępnej poza godzinami pracy targowiska jest także fakt promocji targowiska jako miejsca aktywności lokalnej, np. Falenickiej Giełdy Staroci. Nowoczesne targowisko było jednym z elementów uporządkowania urbanistycznego centrum Falenicy. Łatwy dostęp do toalet, czynnych poza godzinami pracy targowiska i obsługujących także plac zabaw, postulowany był również w ramach konsultacji "Falenica nasze centrum" w styczniu 2016 roku - przypomina władzom dzielnicy i urzędnikom z ZGN radny Mroziński.

Piotr Stefański odpisuje krótko, że ZGN ma to w nosie: - Zakład Gospodarowania Nieruchomościami nie przewiduje utworzenia na terenie Targowiska Falenica ogólnodostępnej toalety otwartej poza godzinami pracy targowiska.

(db)

.
 

Polecamy

Komentarze (1)

# swojak

04.10.2022 12:49

Wszystkich, których przyciśnie zapraszamy do Międzylesia. Winda służąca do zjazdu pod tunel jest notorycznie obsikana, zażygana i obs....ana. Ale burmistrz Wawra z niej nie korzysta, więc nie ma problemu. Zapraszamy szczególnie latem - nagrzana winda plus mocz - radość dla nozdrzy. W tunelu jest monitoring, ale zapewne atrapa, bo ciągle ściany są pomazane, choć ostatnio były umyte. Ale widocznie taniej jest odnawiać 2-3 razy do roku, niż raz złapać autora tych pseudo rysunków.
więcej na forum

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje
Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl    Stanowią one własność prawnie chronioną należącą do Wakacje.pl S.A. i/lub jej partnerów.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA