REKLAMA

Wawer

inwestycje »

 

Targ rozgrzebany. Najbardziej pechowa inwestycja Wawra

  16 czerwca 2020

alt='Targ rozgrzebany. Najbardziej pechowa inwestycja Wawra'
źródło: fot. Rafał Czerwonka

Po raz kolejny okazuje się, że koronawirusa można obarczyć winą za absolutnie wszystko.

REKLAMA

Przebudowa falenickiego targowiska to najbardziej pechowa inwestycja nie tylko w Wawrze, ale prawdopodobnie w całej Warszawie. Zgodnie z umową zawartą w 2017 roku firma Climatic miała zakończyć prace w sierpniu ubiegłego roku. W grudniu urzędnicy informowali już o wrześniu 2020, ale nawet ten termin stał się nieaktualny. Oficjalnie winę ponosi najmodniejszy w tym sezonie wirus.

Znowu opóźnienie

- Termin realizacji inwestycji w Falenicy został przesunięty z 30 września na 20 grudnia ze względu na sytuację epidemiczną w kraju - mówi Aleksandra Słowińska, rzeczniczka wawerskiego ratusza. - Inne warunki umowy zmienionej aneksami pozostały bez zmian. Wcześniej termin realizacji ulegał zmianom ze względu na błędy w projekcie budowlano-wykonawczym wykonanym przez Zespół Projektowy GiD, różnic pomiędzy dokumentacją budowlaną i wykonawczą sporządzoną przez Zespół Projektowy GiD, co uniemożliwiło wykonanie wszystkich robót pierwszego etapu. Ostatni aneks dotyczył zmiany terminu realizacji w związku z wprowadzeniem stanu epidemii.

Jak wyjaśnia rzeczniczka, wprowadzone przez rząd zakazy miały wpływ m.in. na opóźnienia w dostawach materiałów budowlanych.

Kup bilet

Samorząd zrzekł się roszczeń

- Kupcy prowadzący działalność na terenie III etapu inwestycji poinformowali, iż nie będą przenosić się w okresie pandemii do nowych pawilonów powstałych w II etapie inwestycji, co oznaczałoby znaczące opóźnienia w realizacji inwestycji, ale z przyczyn zależnych od Warszawy a nie wykonawcy, a w konsekwencji stanowiłoby ryzyko wystąpienia przez wykonawcę z roszczeniami przeciwko miastu - wyjaśnia rzeczniczka.

W ramach porozumienia między samorządem a wykonawcą zapisano w aneksie do umowy, że strony zrzekają się wzajemnych roszczeń "związanych z wprowadzonym stanem epidemii czy stanem zagrożenia epidemiologicznego". Innymi słowy: rządowe obostrzenia i decyzja kupców pomogły wykonawcy uniknąć ewentualnej odpowiedzialności finansowej za opóźnienia w budowie targowiska.

(lm)

 

REKLAMA

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuWawer

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Lato 2025
Lato 2025
Lato 2025

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

Promocje Cyfrowe.pl
Promocje Cyfrowe.pl

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni