REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Bemowo

interwencja

 

Kiedy wreszcie wróci przejazd na Zaborowskiej? Mieszkańcy czekają

  30 grudnia 2022

Kiedy wreszcie wróci przejazd na Zaborowskiej? Mieszkańcy czekają
archiwum TuStolica.pl

Ulica Zaborowska od lat jest nieprzejezdna w kierunku ul. Marynin z powodu zamkniętego przejazdu przez tory. Cierpią na tym zwłaszcza mieszkańcy Nowych Górc.

REKLAMA

W połowie 2016 roku decyzją powiatowego inspektora nadzoru budowlanego zamknięto przejazd przez bocznicę kolejową prowadzącą do huty na Młocinach. Jak tłumaczyli urzędnicy, przejazd kolejowy okazał się samowolą budowlaną nie spełniającą wymogów bezpieczeństwa wynikających z prawa budowlanego. Ulica Dywizjonu 303 poczeka na zieleń. Na razie zabrakło szczęścia Ulica Dywizjonu 303 poczeka na zieleń
Oczekiwany przez mieszkańców plan zielonej metamorfozy fragmentu ulicy Dywizjonu 303 zostanie zrealizowany znacznie później niż planowano. W ubiegłym roku projekt z budżetu obywatelskiego autorstwa Konrada Kasprzaka zyskał blisko półtora tysiąca głosów.

Układ przestrzenny osiedla ważniejszy od zdrowia dzieci. Kuriozalne stanowisko konserwatorów zabytków Układ przestrzenny osiedla ważniejszy od zdrowia dzieci?
O potrzebie zbudowania łącznika sali gimnastycznej ze Szkołą Podstawową nr 150 na Boernerowie mówi się od lat. Łącznik jest niezbędny zwłaszcza w sezonie jesienno-zimowym, kiedy dzieci muszą przemieszczać się w chłodne i mokre dni z jednego budynku do drugiego. Co stoi na przeszkodzie, by go wybudować?
Mimo że pociągi jeżdżą tamtędy raptem dwa razy na dobę, nie było zmiłuj.

Przejazd na Zaborowskiej zamknięty

- Powodem takiej decyzji jest podobno zbyt duże nachylenie zjazdu z torów kolejowych - poinformował wówczas Jakub Gręziak - obecny wiceburmistrz, który w czasie dwuwładzy na Bemowie kilkakrotnie blokował zamknięcie przejazdu. Zlecił wówczas przygotowanie nowej koncepcji budowy wyjazdu na ul. Dywizjonu 303, żeby ucywilizować trzeci wyjazd z Górc Nowych. Samorządowiec nie ukrywał też swojego rozczarowania postawą ówczesnych władz Bemowa, które - jego zdaniem - zamiast zlecić szybkie złagodzenie zjazdu z torów, wolały utrudnić życie mieszkańcom.

Od czasu zamknięcia przejazdu minęło ponad sześć lat i nic się w tej sprawie nie dzieje. Dla mieszkańców osiedla z pewnością jest to problem, gdyż nie mają bezpośredniego dojazdu do ul. Dywizjonu 303. Ostatnio sprawą przejazdu zainteresowała się radna Patrycja Czerska, która zapytała wprost: czy i kiedy mieszkańcy Górc mogą spodziewać się otwarcia feralnego przejazdu kolejowego na wschodnim krańcu Zaborowskiej?

REKLAMA

Deweloper otworzy Zaborowską?

Jak się dowiadujemy, planowana budowa ul. Marynin i ul. Zaborowskiej realizowana będzie w ramach art. 16 ustawy o drogach publicznych. Co to oznacza? Że w ramach inwestycji "niedrogowej" prywatny inwestor zobowiąże się do wybudowania układu drogowego, o który poprosi dzielnica.

- Negocjowany projekt zawiera obowiązek wybudowania fragmentu obejmującego przejazd kolejowy, jednak trudno potwierdzić, jaki będzie jej ostateczny kształt i zakres, bowiem do dnia dzisiejszego zainteresowany deweloper nie podpisał umowy z dzielnicą - informuje burmistrz Urszula Kierzkowska. - Obecnie brak jest możliwości określenia konkretnego terminu realizacji przejazdu kolejowego. Warunkiem koniecznym dla jego budowy, oprócz finansowania w ramach art. 16 ustawy o drogach publicznych, jest uzyskanie dla tego rozwiązania wszystkich wymaganych opinii, zgód i zatwierdzenie projektu przez Biuro Zarządzania Ruchem Drogowym. Zarówno wydział inwestycji, jak i nieruchomości, dokładają wszelkich starań, aby ta bardzo ważna dla mieszkańców Górc inwestycja powstała w możliwie jak najkrótszym czasie - dodaje.

(db)

.
 

Polecamy

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje
Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl    Stanowią one własność prawnie chronioną należącą do Wakacje.pl S.A. i/lub jej partnerów.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA