Podstawówka przy Głębockiej urosła. Ruszyła filia szkoły
9 września 2021
Wraz z początkiem roku szkolnego 2021/2022 na Białołęce oddano do użytku nowe sale lekcyjne. Budynek jest wynajmowany za ok. 130 tys. zł miesięcznie, czyli ponad 1,5 mln rocznie. Warszawska podstawówka jest największa w Polsce i od dawna niewydolna lokalowo.
Od tego roku szkolnego uczniowie klas I-III będą uczyć się w nowej filii szkoły Szkoły Podstawowej nr 356, która powstała przy Głębockiej 60A, obok budynku głównego.
Powiększyli podstawówkę
- W nowej filii będą się uczyć 22 klasy, czyli ok. 500 dzieci - zapowiada białołęcki ratusz.
Największa podstawówka w Polsce. "Grzechem byłoby narzekać"
Ponad 1500 uczniów od przedszkola do ósmej klasy, 150 nauczycieli, jeden dyrektor i czworo zastępców. Największa szkoła podstawowa w Polsce znajduje się przy Głębockiej w Warszawie.
- Jednocześnie w filii będą odbywać się zajęcia dla jedenastu oddziałów. Oznacza to naukę w systemie zmianowym w godz. 8:00-16:30. Zajęcia wychowania fizycznego będą odbywały się w przeznaczonej do tego sali do ćwiczeń a przestronna stołówka pozwoli na bezpieczne i higieniczne wydawanie obiadów.
Przed rozpoczęciem lekcji i po ich zakończeniu uczniowie będą mieli zapewnioną opiekę świetlicy w trzech przestronnych salach. Budynek jest przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Jak dowiedzieliśmy się w białołęckim ratuszu, miesięczny koszt wynajmu pomieszczeń na potrzeby szkoły to 130 tys. zł. Wszystkie koszty adaptacji poniósł właściciel a samorząd zapłacił tylko za wyposażenie.
Nowe sale szkoły przy Głębockiej
Urząd dzielnicy zachwala także lokalizację - filia powstała w bliskim sąsiedztwie głównego budynku podstawówki. Umożliwi to uczniom korzystanie ze szkolnego placu zabaw i boisk szkolnych.
- Będzie też łatwiejszy dostęp do opieki przedmedycznej u szkolnej pielęgniarki i kontakt z sekretariatem uczniowskim i dyrektora, administracją, specjalistami - zapowiada białołęcki ratusz. - Natomiast rodzicom przywożącym i odbierającym pociechy, a mającym dzieci w różnym wieku, bliskość obu placówek ułatwi organizację codziennego życia.
W obu budynkach jest obecnie 1656 uczniów w 75 klasach. Budynek własny był przewidziany na 800 uczniów, obecnie uczy się w nim o 356 uczniów więcej.
(dg)
.