REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Białołęka

komunikacja

 

Światła tu i tam

  27 kwietnia 2002

Zwiększający się ruch samochodowy na terenie Tarchomina powoduje konieczność montowania świateł na kolejnych skrzyżowaniach.

REKLAMA

Pisaliśmy na ten temat w jednym z poprzednich wydań "Echa". Jak wynika z naszego forum internetowego sprawa cały czas wzbudza emocje wśród mieszkańców.

Jedni wskazują kolejne punkty do objęcia ich sygnalizacją świetlną, inni dziwią się z kolei, że na mało ruchliwym skrzyżowaniu zainstalowane zostały światła.

- Ostatnio na terenie Nowodworów pojawiło się kilka nowych świateł i czas wydostania się na Modlińską wydłuża się coraz bardziej. Jeszcze trochę, a się zupełnie zablokujemy - uważa jeden z mieszkańców gminy. - Światła mają sens gdy natężenie ruchu na obu krzyżujących się drogach jest podobne. W innym przypadku obniża się znacznie przepustowość głównej drogi. Np. nie rozumiem przyczyn, dla których została zainstalowana sygnalizacja na skrzyżowaniu Myśliborskiej i Ćmielowskiej - dodaje.

Z kolei inny zaintrygowany rosnącym natężeniem ruchu białołęczanin proponuje montaż świateł u zbiegu ul. Stefanika i Światowida. Uważa, że nie byłoby tam tylu wypadków i kolizji wynikających z prób wymuszania pierwszeństwa przejazdu. Spieszę wyjaśnić, że światła na tym skrzyżowaniu mają zostać zainstalowane w najbliższych miesiącach (polecam lekturę "Echa" z 23 marca - Bezpieczniejsze skrzyżowania).

Warto w tym miejscu wyjaśnić, że niezależnie od tego, jaką kto ma opinię na temat sensowności uruchomienia świateł na tym czy innym skrzyżowaniu, gmina wcale nie uzurpuje sobie monopolu do decyzji o tym, gdzie montować światła. Z inicjatywą taką może wystąpić mieszkaniec lub też grupa osób. Należy po prostu stosowny postulat zgłosić na piśmie w biurze rady gminy lub też w Zarządzie Dróg Miejskich - w zależności od tego, kto jest zarządcą drogi. Trudno przecież zakładać, że urzędnik gminy wie, co dzieje się w głowie każdego z mieszkańców. Do tej pory nikt nie zgłaszał w "Echu", by jakaś inicjatywa mieszkańców w sprawie sygnalizacji świetlnej została zignorowana.

ren

 

Polecamy

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuBiałołęka

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje
Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl    Stanowią one własność prawnie chronioną należącą do Wakacje.pl S.A. i/lub jej partnerów.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA