Sukcesy białołęckich judoków na krajowych matach

17 czerwca 2012

alt='Sukcesy białołęckich judoków na krajowych matach'
Joanna Janeczko

W tegorocznych Mistrzostwach Polski Młodzików, które odbywały się w Krakowie, aż trzech zawodników Uczniowskiego Klubu Judo Białołęka stanęło na podium. Bartek Zawadzki w kategorii do 73 kg został Mistrzem Polski, a jego kolega klubowy Sebastian Ołdak zajął drugie miejsce w kategorii do 50 kg.

Drugiego dnia mistrzostw UKS Judo też zdobywał medale: Joanna Janeczko brązowy w kategorii do 40 kg. W klasyfikacji generalnej chłopców klub zajął pierwsze miejsce, a w ogólnej ósme.

Nie tylko Kraków

W Warszawskiej Olimpiadzie Młodzieży młodzików UKS Judo Białołęka zdobył cztery medale: złoto Bartka Zawadzkiego i Joanny Janeczko oraz dwa srebrne Sebastiana Ołdaka i Michała Saloniego. W Mistrzostwach Warszawy - pięć medali: dwa złote, dwa srebrne, jeden brąz i dwa piąte miejsca.

Wychowankowie klubu, mieszkańcy Białołęki, z powodzeniem walczą na matach Polski i Europy. W Mistrzostwach Polski Juniorów Patryk Broniec zdobył złoto a Przemek Szerszeniewski piąte miejsce. W Pucharze Europy w Kownie Patryk Broniec był drugi a Przemysław Szerszeniewski siódmy.

Judo staje się coraz bardziej popularne na Białołęce. Dyscyplina, która rozwija bardzo wszechstronnie, poprawia sprawność fizyczną, uczy cierpliwości i koncentracji a także wyrabia charakter, zdobywa coraz więcej sympatyków. "Klubowe" dzieci ćwiczą już w czterech szkołach, najmłodsi adepci trenują w podstawówkach nr 154, 231 oraz w Zespole Szkół nr 106 przy ul. van Gogha oraz w klubie Tokyo, starsi w Gimnazjum nr 124 oraz w ZS nr 106.