REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Bielany

kronika policyjna

 

Sukces bielańskiej policji. Złodzieje kół w areszcie

  20 maja 2022

Sukces bielańskiej policji. Złodzieje kół w areszcie
źródło: KRP V

Kryminalni z Bielan zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy są podejrzani o kradzież kół z zaparkowanych samochodów. 47-latek i 48-latek wpadli w ręce funkcjonariuszy tuż po tym, jak zdemontowali koła z samochodu zaparkowanego przy ulicy Przasnyskiej. Mężczyźni usłyszeli osiem zarzutów związanych z kradzieżą kół.

REKLAMA

Ostatnio napisaliśmy o pladze kradzieży kół i katalizatorów na Bielanach. Jak się dowiedzieliśmy, w ubiegłym roku na terenie dzielnicy w okresie od stycznia do kwietnia miało miejsce 35 kradzieży katalizatorów. W tym roku w analogicznym okresie było ich 30.

W ośmiu z tych spraw policja namierzyła sprawców. W 2021 roku do kwietnia skradziono 19 kompletów kół, zaś w analogicznym okresie tego roku - 10. Złapaniem złodziei zakończyły się dwie sprawy. Wygląda na to, że bielańska policja poprawi nieco swe statystyki.

REKLAMA

Przyłapani na gorącym uczynku

Policjanci prowadzący dochodzenie w sprawie kradzieży kół namierzyli dwóch mężczyzn, którzy prawdopodobnie dokonywali takich właśnie kradzieży na terenie Bielan i Żoliborza. Kilka dni temu zatrzymali na gorącym uczynku dwóch mężczyzn, którzy zdemontowali koła z zaparkowanej przy ulicy Przasnyskiej toyoty.

- Gdy tylko zorientowali się, że zostali zauważeni, rzucili się do ucieczki. Po krótkim pościgu zastali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie. Wewnątrz jednego z pojazdów, którymi poruszali się sprawcy, znaleźliśmy cztery koła i narzędzia służące do demontowania ich z samochodów - wyjaśnia podinspektor Elwira Kozłowska.

REKLAMA

Kradli na terenie dwóch dzielnic

Funkcjonariusze zabezpieczyli pojazd wraz z tablicami rejestracyjnymi pochodzącymi z innego samochodu i odholowali na policyjny parking. Ustalili, że nie jest to jedyne przestępstwo, jakie na swoim koncie mają obaj mężczyźni. Zebrany materiał dowodowy wskazuje na to, że kradli już od października zeszłego roku na terenie Żoliborza i Bielan.

- 47- i 48-latek usłyszeli osiem zarzutów kradzieży kół o łącznej wartości około 73 tys. zł. Ponadto 47-latek, który będzie odpowiadał jako recydywista, usłyszał jeszcze zarzut kradzieży pojazdu - dodaje policjantka.

(jr)

.
 

Komentarze (2)

# bidon

20.05.2022 21:10

Wow! Policji coś się udało...

# Marian

21.05.2022 00:23

Obciąć łapy i puścić wolno. Kikutami już nic nie odkręcą.
więcej na forum

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA