REKLAMA

Bemowo

kronika policyjna »

 

87-latek jeździł w kółko autobusem

  7 kwietnia 2023

alt='87-latek jeździł w kółko autobusem'
zdjęcie ilustracyjne, źródło: WTP

Starszy pan jeździł podmiejskim autobusem od stacji metra Wilanowska do Piaseczna i z powrotem. Zastanowiło to kierowcę, który wezwał strażników miejskich. Funkcjonariusze szybko ustalili, że senior ma problemy z pamięcią i jest poszukiwany przez najbliższych.

REKLAMA

Strażnicy miejscy otrzymali informację o zaginięciu na Bemowie 87-letniego seniora. W komunikacie podano nie tylko jego dane personalne, ale też rysopis oraz szczegóły ubioru.

Emeryt jeździł w kółko

Podczas kontroli na terenie Mokotowa jeden z patroli otrzymał zgłoszenie dotyczące starszego mężczyzny, którego zauważył kierowca autobusu podmiejskiego linii 739. Gdy funkcjonariusze przyjechali na pętlę autobusową na rogu al. Wilanowskiej i Puławskiej, kierowca wskazał pasażera siedzącego w autobusie.

"Jego wygląd wskazywał, że może być poszukiwanym mieszkańcem Bemowa. Senior nie umiał wytłumaczyć dokąd i po co jedzie, ani gdzie się znajduje. Nie wiedział też gdzie mieszka" - relacjonuje warszawska straż miejska.

Zapraszamy na zakupy

Odnaleźli zaginionego

Strażnicy poprosili emeryta, by sprawdził, co ma w kieszeniach. Mężczyzna wyjął z jednej z nich dowód osobisty oraz odręcznie zapisaną kartkę z numerem telefonu żony. Funkcjonariusze upewnili się, że senior jest zaginionym, którego poszukiwali policjanci z Bemowa.

"Po sprawdzeniu, że małżonka jest w domu, strażnicy odwieźli seniora. Potwierdziło się, jak bardzo przydatna jest kartka z adresem i numerem telefonu do najbliższych umieszczona w kieszeni osoby mającej problemy z pamięcią" - podsumowują strażnicy miejscy.

(jok)

 

REKLAMA

Komentarze (1)

# Annaqwwr

07.04.2023 14:58

Brawo dla wszystkich którzy pomogli.
więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBemowo

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA