REKLAMA

autoreklama tustolica 1autoreklama tustolica 2autoreklama tustolica 0
Targówek

środowisko »

 

Stacja przesądzona

  5 grudnia 2003

Niedaleko skrzyżowania ul. Kondratowicza i Wincentego powstaje stacja benzynowa. Wielu mieszkańców pobliskich osiedli jest temu przeciwnych, sprawa została już jednak przesądzona.

REKLAMA

atal zakatek harmonia 2atal zakatek harmonia 0
Mieszkańcy bloku przy ul. Kondratowicza 22 (i chyba nie tylko) są oburzeni pomysłem budowy stacji benzynowej przy skrzyżowaniu ulic Kondratowicza i św. Wincentego - pisze w liście do redakcji nasz Czytelnik. Rozbudowa Domu Kultury Zacisze z dużym opóźnieniem. Ile to jeszcze potrwa? Rozbudowa Domu Kultury Zacisze z dużym opóźnieniem. Ile to jeszcze potrwa? Trwa rozbudowa Domu Kultury Zacisze przy ul. Blokowej na Targówku. Jak informują urzędnicy, inwestycja "nabiera kształtów". Nie wspominają jednak, że realizacja jest wyraźnie opóźniona względem pierwotnych planów. - Stacja benzynowa ma powstać w odległości 100-200 metrów od okien mieszkańców, których nie informowano ani nie konsultowano z nimi decyzji o mającej powstać inwestycji.

Mieszkańcy liczą na to, że burmistrz Targówka może cofnąć pozwolenie na budowę i że to uczyni.

Najwyraźniej nie wszyscy mieszkańcy wiedzą, że bój o to, czy stacja benzynowa powstanie w tym rejonie czy też nie trwał siedem lat. - Przez ten czas ze zmiennym nasileniem trwały protesty - wyjaśnia Joanna Leo z wydziału promocji i informacji Targówka.

Osoby nie wyrażające zgody na budowę stacji wykorzystały już wszystkie możliwości zablokowania tej inwestycji. Sprawa przeszła zarówno przez samorządowe kolegium odwoławcze, jak i ręce wojewody. Pozwolenie na budowę zostało wydane i jest to decyzja ostateczna.

Burmistrz Targówka niewiele mógłby tu więc poradzić. Warto także dodać, że teren na którym powstaje stacja nie należy do dzielnicy Targówek tylko do mającej siedzibę w Krakowie firmy Ipmex.

Protestującym pozostaje więc już tylko pogodzić się z istnieniem stacji. Warszawa jest dużym miastem i ciągle się rozwija. Mimo kontrowersyjności wielu inwestycji ciągle będą powstawać kolejne i trzeba mieć świadomość tego faktu. Często bywa ona bolesna, ale są blaski i cenie życia z dużym mieście.

Grzegorz Ciesielski

.
Dziękujemy, że czytasz nasze artykuły. Chcesz na bieżąco śledzić ważne sprawy w Twojej dzielnicy i w Warszawie?
 Zapisz się do naszego newslettera 
 Obserwuj nas na Google News 
 

REKLAMA

pan materac 08-2026 2pan materac 08-2026 0

Czytaj na ten temat

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

norblin lipiec 02 3norblin lipiec 02 0
Zapraszamy na zakupy

REKLAMA

cmp moje zdrowie 1cmp moje zdrowie 2cmp moje zdrowie 0

Najnowsze informacje na TuTargówek

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuTargówek

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni