REKLAMA

Bemowo

interwencja »

 

Kolejny plac zabaw znika z krajobrazu Jelonek. "To niepokojące"

  19 października 2023

alt='Kolejny plac zabaw znika z krajobrazu Jelonek. "To niepokojące"'
zdjęcie archiwalne i poglądowe; Fot. Marta Sylwestrzak

Dzielnicowa radna Marta Sylwestrzak na prośbę mieszkańców Jelonek zwróciła się do władz Bemowa z prośbą o porozumienie się ze Spółdzielnią Mieszkaniową Górczewska w kwestii placów zabaw. O co chodzi?

REKLAMA

O znikających placach zabaw pisaliśmy już przed czteroma laty. Wówczas to Spółdzielnia Mieszkaniowa Górczewska zlikwidowała dwa - przy Irzykowskiego 2 i Muszlowej 2. Jak jednak widać "proces likwidacji" nadal postępuje i dotyka inne podwórka. Co z drugą pływalnią na Bemowie? "Prezydent Warszawy wydaje pieniądze na bzdury" Co z drugą pływalnią na Bemowie? "Prezydent Warszawy wydaje pieniądze na bzdury"
Na spotkaniu mieszkańców Bemowa z prezydentem Warszawy padło pytanie o długo wyczekiwaną budowę drugiej pływalni. Rafał Trzaskowski podkreślił, że priorytetem miasta jest przede wszystkim zaspakajanie podstawowych potrzeb mieszkańców. Czy miał na myśli np. budowę Muzeum Sztuki Nowoczesnej albo remont "Kongresówki" za kwotę pięć razy wyższą niż koszt wspomnianego basenu?

- W ostatnim czasie został zlikwidowany kolejny plac zabaw: przy Klemensiewicza 1d. W planach była modernizacja, a nie likwidacja! - zaznacza radna Sylwestrzak i dodaje, że mieszkańcy bardzo cenią sobie osiedlowe place zabaw ze względu na to, że te znajdujące się w parku Górczewska są zazwyczaj mocno przepełnione.

Place zabaw znikają z krajobrazu Jelonek?

- Niepokojące jest to, że na terenie osiedla Górczewska jest coraz mniej miejsc służących dzieciom do zabawy. Takich miejsc rokrocznie ubywa lub demontowanych jest na nich coraz więcej urządzeń - np. obok przedszkola nr 215 przy Szwankowskiego 3; za blokiem przy Irzykowskiego 2 już dawno nie ma placu zabaw; mniejszą liczbę zabawek można zaobserwować też niedaleko przedszkola nr 222 przy ul. Wyki 17. Te place mają swój urok, są zdecydowanie mniej oblegane przez rodziców i dzieci, niż te w parku Górczewska, gdzie są tłumy. Jednak to nie znaczy, że są niepotrzebne i należy je likwidować. Na osiedlowych placach jest swobodniej, ponieważ bawi się na nich mniej dzieci - komentuje Marta Sylwestrzak.

Kup bilet

Spółdzielnia Mieszkaniowa Górczewska likwiduje plac zabaw

Jak wynika z odpowiedzi władz Spółdzielni Mieszkaniowej Górczewska, placu zabaw przy Klemensiewicza 1d już nie będzie. Został on zlikwidowany z powodu "złego stanu technicznego wyposażenia, stanowiącego zagrożenie dla użytkowników - najmłodszych mieszkańców spółdzielni". Jak wyjaśniają przedstawiciele spółdzielni, "kwestie bezpieczeństwa są bezwzględnie priorytetowe". I ze wszystkim należałoby się zgodzić, jednak stare i wysłużone urządzenia zabawowe można przecież zastąpić nowymi. Dlaczego tak się nie stanie? Chodzi o pieniądze, a w zasadzie ich... brak.

- Sukcesywnie zabezpieczamy pieniądze na doposażenie placów zabaw znajdujących się na terenie spółdzielni. Jednakże ogromne potrzeby dotyczące mienia SM Górczewska nie pozwalają na podejmowanie w tym zakresie priorytetowych działań - dość zdawkowo i ogólnikowo odpowiadają dwaj wiceprezesi spółdzielni Jarosław Szymański i Mateusz Goździkiewicz. Nie wyjaśniają również, jaka będzie przyszłość terenu po zlikwidowanym placu zabaw.

DB

.
 

Komentarze (3)

# Marek z Polski

20.10.2023 14:33

Skoro zarząd spółdzielni nie realizuje niezbędnych dla bezpieczeństwa napraw to też stał się stary i bezużyteczny i też należy go zlikwidować lub w tym wypadku wymienić na nowy.

# Anka z Jelonek

20.10.2023 16:40

Panowie prezesi się nie popisali, bo skoro ja wiem o co najmniej kilku programach, w których można dostać pieniądze na ogólnodostępne place zabaw, to oni tym bardziej powinni to wiedzieć. Milczenie na temat tego, co ma być na tym terenie w przyszłości niestety wymowne.

# Mareczek

21.10.2023 19:16

Plac zabaw zlikwidowano, bo w budynku Klemensiewicza mieszka sporo pracownikow spóldzielni. Od lat przeszkadzały im dzieciaki które wychodziły ze szkoły i bawiły się na tym placu zabaw. Tekst o złym stanie technicznym to tylko pretekst.

REKLAMA

więcej na forum

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBemowo

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wakacje wrzesień i październik 2023
Wakacje wrzesień i październik 2023

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

REKLAMA

REKLAMA