REKLAMA

Bemowo

migawka z okolicy »

 

Już nie Górczewska, tylko Konarskiego. Nowy adres szkoły

  18 października 2023

alt='Już nie Górczewska, tylko Konarskiego. Nowy adres szkoły'
Fot. HK

Miejscy radni zdecydowali o zmianie adresu placówki na Górcach. Nowy adres podstawówki to Konarskiego 20. Dlaczego?

REKLAMA

Nowa tabliczka adresowa wciąż lśni nowością. Nic dziwnego - zainstalowano ją na elewacji Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 82 im. Jana Pawła II zaledwie kilka dni temu. Wskakujcie na miotły. BCK zaprasza wszystkie potwory z Bemowa Wskakujcie na miotły. BCK zaprasza wszystkie potwory z Bemowa
Gdy ciemność zaczyna spowijać coraz większą część dnia, a złowieszczy wiatr pozostawia na drzewach w miejsce liści jedynie "groźne pazury", Bemowskie Centrum Kultury chce przegnać panoszący się wszędzie niepokój i rozświetlić mrok końca października halloweenowym balem dla najmłodszych.
Podczas sesji rady miasta 21 września rajcy zdecydowali bowiem, że trzeba zmienić jej adres. Dotychczasowy - Górczewska 201 - przeszedł do historii, i zgodnie z sugestią Biura Geodezji i Katastru placówka znajduje się teraz przy ulicy Stanisława Konarskiego 20.

Uwzięli się na Górczewską

O zamiarze zmiany nazwy ulicy na Górcach pisaliśmy blisko rok temu. Ostatecznie jednak stara Górczewska - między Szlifierską a Konarskiego - nie została przemianowana na Budy.

- Spór o tę nazwę toczy się od dawna. Już dziesięć lat temu miejski ratusz chciał przemianować starą Górczewską na Budy. Kiedy byłem burmistrzem, zleciłem konsultacje społeczne, by poznać opinię mieszkańców na temat ewentualnej zmiany. Ta była negatywna - mówi Jarosław Dąbrowski, przewodniczący Rady Dzielnicy Bemowo. Jak zaznacza, Górczewska to nazwa historyczna. - Kiedy w grudniu zeszłego roku znów padł pomysł, by ją zmieniać, radny Artur Zygrzak z Górc zebrał podpisy w obronie starej Górczewskiej, i póki co nikt nie planuje znowu zmieniać nazw ulic na osiedlu - mówi Jarosław Dąbrowski.

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Po co to zrobiono?

Dlaczego jednak miejscy radni zmienili adres placówki? To do końca nie jest jasne, bo przecież nazwy ulic - starej i nowej Górczewskiej - pozostały bez zmian. Informacji takiej nie ma też w uchwale rady miasta. Można jedynie się domyślać, że chodziło o uporządkowanie numeracji, tak aby wzdłuż dwóch Górczewskich nie było zbyt wielu galimatiasów adresowych, gdzie numery parzyste mieszają się z nieparzystymi.

Za zmianą adresu podstawówki nr 82 głosowało 40 rajców miejskich, nikt nie był przeciw, a 12 wstrzymało się od głosu.

HK

.
 

Komentarze (1)

# tegepe

31.10.2023 16:04

Jakoś dziwnym trafem obrońcami starej Górczewskiej są dawni, przyspawani do stołków działacze dzielnicy. "Stara" Górczewska na tyłach nowej stanowi problem dla niektórych przyjezdnych, więc zamiana jej nazwy na Budy załatwiłaby sprawę. Ale obaj funkcjonariusze dzielnicy Dąbrowski i Zygrzak po prostu chcą w swym konserwatyzmie być oryginalni.
więcej na forum

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBemowo

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Wakacje wrzesień i październik 2023
Wakacje wrzesień i październik 2023

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Boże Narodzenie 2023
Boże Narodzenie 2023

REKLAMA

REKLAMA

Zima 2023/2024
Zima 2023/2024