REKLAMA

Żoliborz

budżet obywatelski »

 

Więcej alejek na skwerze Piłsudskiej? "Mieszkańcy nie chcą chodzić obok ruchliwej ulicy"

  23 kwietnia 2024

alt='Więcej alejek na skwerze Piłsudskiej? "Mieszkańcy nie chcą chodzić obok ruchliwej ulicy"'
Mieszkańcy: chcemy dodatkowej alejki wzdłuż parku

Skwer Aleksandry Piłsudskiej, znajdujący się przed Wojskowym Instytutem Medycyny Lotniczej nie posiada alejki wzdłuż parku, biegnącej przez środek zieleńca. Jest pomysł, żeby to zmienić.

REKLAMA

Jak wyśnia Michał Brzozowski, projekt ma na celu poprawę atrakcyjności parku poprzez zwiększenie liczby utwardzonych alejek żwirowych.

- Optymalne trasy ścieżek zostały już wytyczone przez pieszych i dobrze wykorzystują kształt zieleńca. Położenie nawierzchni mineralnej wyeliminuje problem okresowych wyłączeń z użycia ścieżek, spowodowanych kałużami zalegającymi w ich niecce - wyjaśnia zasadność przeznaczenia na ten cel blisko 50 tys. Wizyta w warszawskim zoo nie dla wszystkich? Sprawdźmy to! Wizyta w warszawskim zoo nie dla wszystkich? Sprawdźmy to!
Niektóre miejsca reklamują się jako dostępne dla wszystkich, a później okazuje się, że brakuje w nich toalet dla niepełnosprawnych, przewodników z językiem migowym czy udogodnień dla rodzin z małymi dziećmi. Sprawdźmy, jak to wygląda w warszawskim zoo.
zł.

- Wiele osób woli iść przez park, zamiast wzdłuż ulicy, bo tam jest mniejszy hałas. Utwardzenie już wydeptanych ścieżek zachęci więcej osób do korzystania z parku, bo nieutwardzone ścieżki po dużych opadach deszczu i podczas roztopów zamieniają się w breję, więc nie da się po nich przejść.

Czy jest szansa na realizację?

Obecnie projekt oceniają urzędnicy. Jeśli nie będzie przeszkód formalno-prawnych, to o dalszym losie tej inwestycji zadecydują mieszkańcy w drugiej połowie czerwca. Jeśli ich ocena wypadnie pozytywnie, ewentualna realizacja alejek na terenie skweru powinna nastąpić już w przyszłym roku.

DB

.
 

REKLAMA

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuŻoliborz

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuŻoliborz

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

REKLAMA

REKLAMA