REKLAMA

Żoliborz

przestrzeń miejska »

 

Skwer Krasińskiego zazielenia się na wiosnę. Kiedy koniec metamorfozy?

  19 kwietnia 2024

alt='Skwer Krasińskiego zazielenia się na wiosnę. Kiedy koniec metamorfozy?'
źródło: Zarząd Zieleni Warszawy

Tę inwestycję Zarządu Zieleni Warszawy mieszkańcy Żoliborza przyjęli dość entuzjastycznie. Skwer Krasińskiego już wkrótce przyozdobią różne gatunki drzew.

REKLAMA

Śliwa wiśniowa, świerk, modrzew europejski, lipa, klon, brzoza, sosna czarna i dąb szypułkowy - to gatunki drzew, które stopniowo pojawiają się na skwerze powstającym w pasie drogowym wzdłuż ul. Krasińskiego.

- Łącznie sadzimy tu 24 nowe drzewa o obwodach pni od 16 do 35 cm. Wizyta w warszawskim zoo nie dla wszystkich? Sprawdźmy to! Wizyta w warszawskim zoo nie dla wszystkich? Sprawdźmy to!
Niektóre miejsca reklamują się jako dostępne dla wszystkich, a później okazuje się, że brakuje w nich toalet dla niepełnosprawnych, przewodników z językiem migowym czy udogodnień dla rodzin z małymi dziećmi. Sprawdźmy, jak to wygląda w warszawskim zoo.
Docelowo, po zakończeniu wszystkich etapów inwestycji, liczba drzew wzrośnie do 111 - informuje na portalu społecznościowym Zarząd Zieleni Warszawy.

Jakie zmiany przy Krasińskiego?

Ta zielona inwestycja w centralnej części Żoliborza podzielona jest na etapy. Obecnie roboty realizowane są na pierwszym jej odcinku: od ul. Broniewskiego do Anny German. Nowe drzewa uzupełniają dotychczas wykonane prace w tym miejscu. Wykonawca zakończył ukształtowanie terenu, w tym nasypy, które zostaną obsadzone roślinami. Wykonano alejki oraz przebudowano chodnik przy skrzyżowaniu ul. Krasińskiego i Broniewskiego. Pozostało jeszcze wykończenie bocznych ścieżek, montaż małej architektury, czyli ławek i koszy oraz założenie trawników i posadzenie roślin.

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Zielona ulica

Wśród kilku tysięcy roślin, poza drzewami, zobaczymy także krzewy (m.in. irgi, jałowce, róże, tawuły), byliny i rośliny cebulowe - rozchodniki, seslerie jesienne, bodziszki, rozplenice japońskie czy narcyzy.

Pierwszy etap prac Zarząd Zieleni zamierza oddać do użytku do 21 kwietnia. Jednak cała inwestycja ma być gotowa do końca roku. Koszt to 4,1 mln zł i jest to po części efekt projektu z budżetu obywatelskiego autorstwa Mateusza Durlika jeszcze z... 2018 roku.

- Żoliborz Południowy cierpi na duży deficyt terenów zieleni urządzonej. Dzika zabudowa nie pozostawiła zbyt wiele terenów, które mogłyby być tak zagospodarowane - wyjaśnia projektodawca.

Po zakończeniu prac na pierwszym odcinku, wykonawca rozpocznie roboty na kolejnym: od ul. Anny German do Przasnyskiej, a następnie od Przasnyskiej do ulicy dojazdowej przy ul. Krasińskiego 69. W miarę możliwości udostępniane też będą kolejne odcinki, żeby mieszkańcy mogli korzystać z nowej zielonej przestrzeni przed zakończeniem wszystkich prac.

MB

.
 

REKLAMA

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuŻoliborz

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuŻoliborz

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

City Break
City Break