REKLAMA

Puls Warszawy

różne

 

Sekrety kobiecych serc

  27 marca 2007

Aż 96 proc. kobiet nie zdaje sobie sprawy, że niezależnie od wieku należy regularnie badać poziom cholesterolu we krwi - wynika z badań opinii publicznej przeprowadzonych na zlecenie organizatorów kampanii "Sekrety kobiecych serc".

REKLAMA

Polki nie zdają sobie sprawy, jak ważna jest profilaktyka sercowo-naczyniowa. Średni wiek wskazany przez respondentki jako optymalny do rozpoczęcia troski o serce to 33-34 lata. A przecież badania powinno się wykonywać niezależnie od wieku, by móc możliwie najwcześniej rozpoznać ewentualne symptomy choroby. Jeśli chodzi o stosowanie odpowiedniej diety jest podobnie: badane kobiety poda-wały wiek 30-32 lata jako najodpowiedniejszy do zmiany przyzwyczajeń żywienio-wych na rzecz takich, które pomagają utrzymywać w normie wagę ciała.

Wcześnie zadbać o siebie

Kobiety nie zwracają uwagi na stan zdrowia, ponieważ są przekonane, że do okre-su okołomenopauzalnego organizm chronią hormony. Zaczynają myśleć o profilak-tyce dopiero wówczas, gdy zauważą pierwsze objawy choroby, ich aktywność wy-raźnie spadnie, daje się we znaki nadmiar tkanki tłuszczowej. Tę postawę ma zmie-nić kampania "Sekrety kobiecych serc".

- W czasie kampanii będziemy przekonywać, że aby uniknąć problemów z sercem, należy stosować odpowiednią dietę i być aktywnym fizycznie przez całe życie - mówi mgr Jadwiga Przybyłowska, specjalista od spraw żywienia.

Od najmłodszych lat słyszy się, że co sześć miesięcy należy sprawdzać stan zębów, raz w roku odwiedzić gabinet okulistyczny, zrobić prześwietlenie klatki pier-siowej czy badanie słuchu, natomiast o konieczności regularnych wizyt u kardiologa bardzo często się zapomina. Najlepiej byłoby wyrobić w sobie nawyk mierzenia poziomu cholesterolu czy ciśnienia krwi nawet w domu.

Wstąp do księgarni

Bez względu na wiek i płeć

Ważne, by zdać sobie sprawę z tego, że ryzyko wystąpienia problemów sercowo-naczyniowych dotyczy wszystkich, niezależnie od płci i wieku. Istnieją oczywiście tzw. czynniki ryzyka, które mają wpływ na podatność na zachorowania, jednak czynniki, na które mamy wpływ, możemy eliminować i powinniśmy to zrobić.

Należą do nich: palenie tytoniu, brak aktywności ruchowej, niezdrowa dieta, stres. Jest ważne, by dieta zawierała jak najwięcej świeżych warzyw i owoców. Wiosną te produkty, obfitujące w witaminy i składniki mineralne są ogólnodostępne, nie powinno więc zabraknąć ich w codziennym menu.

Ciepłe dni warto wykorzystać, by poprawić kondycję fizyczną, usprawnić serce i płuca. Doskonałym sposobem na to są długie spacery. Pomagają zrelaksować się po pracowitym dniu, regulują ciśnienie krwi, dotleniają mózg.

W jakim wieku powinno się zacząć stosować odpowiednią profilaktykę:
badać czynniki ryzyka, przestrzegać diety, aby zapobiegać chorobom układu krążenia.

Organizatorem kampanii "Sekrety kobiecych serc" jest firma Unilever.

 

REKLAMA

Komentarze (1)

# weska

27.07.2015 19:16

Jestem kobietą i jak każda kobieta odchudzam się. Po przeczytaniu http://pewnadieta.net.pl/ w końcu dowiedziałam się, co jest dobre na odchudzanie. Dzięki temu udało mi się schudnąć już 8 kg.
więcej na forum

REKLAMA

Najnowsze informacje w Pulsie Warszawy

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Promocje Cyfrowe.pl
Promocje Cyfrowe.pl
Promocje Cyfrowe.pl

Najchętniej czytane w Pulsie Warszawy

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Lato 2025
Lato 2025
Lato 2025

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni