REKLAMA

REKLAMA

Puls Warszawy

kronika policyjna

 

Ścigają zabójców z Nowego Światu. Dwóch podejrzanych

  24 maja 2022

Ścigają zabójców z Nowego Światu. Dwóch podejrzanych
źródło: KRP I

Trzykrotnie ugodzili ostrym narzędziem 29-letniego mężczyznę, co doprowadziło do jego śmierci. Policja ściga podejrzanych 23-letniego Sebastiana Włodarczyka i 27-letniego Łukasza Goławskiego, którzy mogą ukrywać się na terenie całej Warszawy lub okolic.

REKLAMA

Do zabójstwa 29-latka doszło w nocy z soboty na niedzielę 8 maja na Nowym Świecie w Warszawie. Kilka osób, prawdopodobnie pijanych, zaatakowało ostrym narzędziem mężczyznę, który stanął w obronie kobiet. Wcześniej miało dojść do awantury w jednej z bram na rogu Foksal i Nowego Światu. Podejrzane typy kręcą się po Białołęce. "To włamywacze" Podejrzane typy kręcą się po Białołęce. "To włamywacze"
Mieszkańcy dzielnicy zauważają coraz więcej kręcących się po osiedlach osób, co do których zachodzi podejrzenie, że mogą być włamywaczami. Policyjne statystyki nie napawają optymizmem.

29-latek z ranami kłutymi wszedł do sklepu, gdzie stracił przytomność. Mimo udzielonej pomocy, życia mężczyzny nie udało się uratować. Jak informowała policja wizerunek uczestnika zdarzenia zarejestrowała kamera. Mężczyzna w krótkich, ciemnych włosach, z widocznym zarostem, tego dnia był ubrany w czarne spodnie, czarną bluzę z dwoma białymi paskami wzdłuż rękawów oraz czarne buty. W piątek 20 maja prokurator generalny Zbigniew Ziobro poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych, że ustalono już tożsamość dwóch podejrzanych.

Policja ściga, apeluje i... ostrzega

- Wzywa się każdego, kto zna miejsce pobytu poszukiwanych do zawiadomienia o tym najbliższej jednostki policji lub prokuraturę - informują na swojej stronie funkcjonariusze Komendy Stołecznej Policji. - Ostrzega się, że za ukrywanie poszukiwanych lub pomaganie im w ucieczce grozi kara pozbawienia wolności do lat pięciu - dodają.

Policja gwarantuje anonimowość każdej osobie informującej o miejscu pobytu podejrzanych o zabójstwo mężczyzn. Osoby posiadające informacje dotyczące tego zdarzenia, proszone są o kontakt z oficerem dyżurnym Komendy Rejonowej Policji przy Wilczej 21, tel. 47-72-391-30 lub 47-72-391-32, z prowadzącym postępowanie nr tel. 47-72-391-14 lub numerem alarmowym 112.

(jr)

.
 

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje w Pulsie Warszawy

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane w Pulsie Warszawy

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA