REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wola

komunikacja

 

Ruszył pierwszy w Polsce automatyczny podziemny parking rowerowy

  11 maja 2022

Ruszył pierwszy w Polsce automatyczny podziemny parking rowerowy
źródło: materiały prasowe

W Niderlandach konstrukcje tego rodzaju można spotkać na większości dworców, a także pod biurowcami czy centrami handlowymi. Czy przyjmą się nad Wisłą?

REKLAMA

96 pojazdów - tyle rowerów mieści pierwszy w Polsce automatyczny, podziemny system do przechowywania rowerów otwarty w Fabryce Norblina na rogu Prostej i Żelaznej. To pierwsza tego typu konstrukcja w Polsce, ale w Niderlandach czy Danii podobne parkingi można spotkać wszędzie.

REKLAMA

Całodobowy i ogólnodostępny

Jak informuje Fabryka Norblina, całodobowy i ogólnodostępny podziemny parking rowerowy stworzono z myślą o tych, którzy szukają bezpiecznego miejsca do przechowywania jednośladów wraz z wyposażeniem. Obsługa jest w pełni zautomatyzowana i niezwykle prosta.

System jest uruchamiany za pomocą panelu na stacji dokującej, który przywołuje pojedynczą kabinę. Można w niej umieścić rower oraz pozostałe przedmioty, które w szczelnie zamkniętym boksie zjeżdżają na wielopoziomowy parking podziemny. Wszystko to zajmuje niecałe 15 sekund. Odebranie jednośladu jest równie szybkie.

Parking znajduje się od strony Prostej pomiędzy dwoma zabytkowymi budynkami: Halą Odlewni i dawnym Laboratorium Metaloznawczym, w którym działa klub muzyczny Piano Bar. Tuż obok stoi samoobsługowa stacja naprawy rowerów. Częściowe przeszklenie konstrukcji pozwala obserwować pracę mechanizmu i nawiązuje do pracy odrestaurowanych maszyn fabrycznych wypełniających kompleks. Do końca maja korzystanie z parkingu jest bezpłatne. Od czerwca opłata za godzinę przechowywania jednośladu wyniesie złotówkę. Będzie jej można dokonać wyłącznie poprzez aplikację Fabryki Norblina.

(dg)

.
Dziękujemy, że czytasz nasze artykuły. Chcesz na bieżąco śledzić ważne sprawy w Twojej dzielnicy i w Warszawie? Zapisz się do naszego newslettera.
 

Komentarze (3)

# klocek

11.05.2022 18:13

Jedynie złotówka za godzinę :) Ludzki pan.

# pkierski

11.05.2022 20:42

Można nie płacić, wystarczy nie korzystać.

# Tomik1

12.05.2022 09:29

Super! Oczywiście zaraz odezwą się Janusze i Kryśki, którzy oczekują, że jak za komuny wszystko będzie za darmo
więcej na forum

REKLAMA

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA