REKLAMA

Puls Warszawy

inwestycje »

 

Rusza rozbudowa Kopernika. Powstanie nowy budynek

  25 sierpnia 2020

alt='Rusza rozbudowa Kopernika. Powstanie nowy budynek'
źródło: Wikimedia Commons / Tadeusz Rudzki

Popularne centrum nauki na Powiślu powiększy się o 6000 m2. Prace przy moście Świętokrzyskim już się rozpoczęły.

REKLAMA

Centrum Nauki Kopernik to jedna z najpopularniejszych atrakcji turystycznych nie tylko w Warszawie, ale w całej Polsce. Gdy zniesiony zostanie stan epidemii, na Wybrzeże Kościuszkowskie wróci widok doskonale znany od 2010 roku: autokar za autokarem, wycieczka za wycieczką, długa kolejka do głównego wejścia. Rocznie Kopernika odwiedza około miliona osób a zorganizowane grupy muszą dokonywać rezerwacji z wielomiesięcznym wyprzedzeniem. Rozbudowa centrum nauki była tylko kwestią czasu.

- Doceniamy i wspieramy innowacyjne projekty oraz nowatorskie podejście do popularyzacji nauki Centrum Nauki Kopernik, które w tym roku obchodzi okrągły jubileusz 10-lecia - mówi prezydent Rafał Trzaskowski. - To kluczowy punkt na kulturalno-edukacyjnej mapie stolicy. Teraz dodatkowo rozszerzy swoją działalność o placówkę badawczą. Bardzo się cieszę, że wkraczamy już w decydującą fazę i na Powiślu powstanie piękna, otwarta i wielofunkcyjna przestrzeń dla współpracy edukacji, nauki i biznesu.

Rozbudowa Centrum Nauki Kopernik

W Pracowni Przewrotu Kopernikańskiego znajdą się laboratoria wyposażone w sprzęt niezbędny do prowadzenia zajęć biologicznych, chemicznych, fizycznych i mechatronicznych, a także profesjonalne studio nagrań. Powstanie także duży warsztat konstruktorski z narzędziami do projektowania i realizacji wyzwań inżynierskich. Przestrzeń będzie przystosowana do testowania formatów zajęć w warunkach szkolnych oraz zbliżonych do tych, w których pracują naukowcy. Lustra weneckie, sprzęt do analizy behawioralnej i urządzenia rejestrujące pozwolą na prowadzenie zaawansowanych badań.

Koncepcję architektoniczną opracowała niemiecko-polska pracownia Heinle, Wischer und Partner, kierowana przez Edzarda Schultza i Annę Stryszewską-Słońską. Za budowę będzie odpowiadać polski Unibep. Łączny koszt prac budowlano-inwestycyjnych to około 82 mln zł. Otwarcie zaplanowano na rok 2022.

(lm)

 

REKLAMA

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

REKLAMA

Najnowsze informacje w Pulsie Warszawy

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane w Pulsie Warszawy

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Boże Narodzenie 2024
Boże Narodzenie 2024
Boże Narodzenie 2024

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Sylwester 2024/2025
Sylwester 2024/2025
Sylwester 2024/2025

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy