REKLAMA

Żoliborz

drogi »

 

Rusza przebudowa ulicy Bohomolca. Utrudnienia w ruchu

  23 lutego 2024

alt='Rusza przebudowa ulicy Bohomolca. Utrudnienia w ruchu'
źródło: Dzielnica Żoliborz

Rozpoczyna się remont ulicy Bohomolca, który potrwa do wakacji. 26 lutego drogowcy zamkną jezdnię na całej długości. Mysłowicka, Święcickiego i Promyka staną się ślepe, na części ulic będzie ruch dwukierunkowy. Przebudowa obejmie ulicę Bohomolca na całej długości - od Promyka do Mickiewicza.

REKLAMA

Osiem miesięcy mają potrwać prace związane z przebudową ulicy Franciszka Bohomolca. 8 listopada żoliborski ratusz podpisał umowę z wykonawcą inwestycji - spółką Wegarten. Umowa zakłada także przeprowadzenie ekspertyz dendrologicznych 11 drzew rosnących w pasie drogowym. Dlaczego OC w Warszawie jest takie drogie? Dlaczego OC w Warszawie jest takie drogie?
OC w Warszawie kosztuje znacznie więcej niż w mniejszych miejscowościach. Różnica jest naprawdę spora - nawet kilkaset złotych w skali roku! Gdzie tkwi źródło tych dysproporcji? Jakie czynniki determinują wysokość składek OC w stolicy? Przeczytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o przyczynach wyższych składek OC w stolicy.
Zakończenie inwestycji planowane jest w lipcu br.

Stary Żoliborz z ładniejszymi ulicami

Przebudową objęta zostanie ulica na całej długości - ok. 300 m, od ul. Promyka do Mickiewicza. Prace rozpoczną się m.in. od rozbiórki istniejących nawierzchni, następnie wykonane zostaną roboty konstrukcyjne i podbudowa, aby na końcu móc położyć nowe nawierzchnie ulicy, chodników oraz zjazdów do posesji.

- Realizując nowe inwestycje w rozbudowującej się części dzielnicy, dbamy także o to, aby historyczna zabudowa Żoliborza otoczona została odnowioną i zadbaną infrastrukturą. A ulica Bohomolca jest już w złym stanie, widoczne są wyboje, spękania i nierówności w nawierzchni asfaltowej na jezdni. Zniszczone są również krawężniki, nawierzchnie zjazdów do posesji oraz część chodników. Przebudowa Bohomolca to kolejna po ulicy Śmiałej inwestycja drogowa na Starym Żoliborzu - mówił w listopadzie burmistrz Paweł Michalec.

Zapraszamy na zakupy

Co się zmieni na Bohomolca?

Nowa nawierzchnia jezdni wykonana będzie z betonu asfaltowego, zaś chodniki ułożone ze średniej wielkości płyt (35 na 35 cm), a przy przejściach dla pieszych znajdą się dwa rzędy płytek betonowych dotykowych. Nowe zjazdy mają być z kostki kamiennej. Dodatkowo wykonane będzie nowe oświetlenie uliczne. Wybudowana ma zostać nowa linia oświetlenia o długości około 490 metrów, zdemontowanych i odrestaurowanych zostanie 10 latarni ulicznych typu "pastorał". Inwestycji towarzyszyć będzie przebudowa odwodnienia ulicy, w tym m.in. budowa studni, nowych wpustów deszczowych oraz instalacji rozsączających.

Wykonawca odpowiada za zagospodarowanie zieleni na przebudowywanym odcinku ulicy Bohomolca. Jego obowiązkiem będzie przeprowadzenie zabiegów pielęgnacyjnych rosnących przy ulicy drzew, krzewów oraz żywopłotów, a także renowacja trawników.

- Inwestycja będzie realizowana pod szczególnym nadzorem dendrologicznym, aby nie ucierpiał tutejszy starodrzew - mówiła po podpisaniu umowy z wykonawcą radna Joanna Tucholska, przewodnicząca komisji infrastruktury i budżetu. - Wykonawca został zobowiązany do przeprowadzenia pełnych ekspertyz dendrologicznych 11 drzew, które mają określić ich stan, statykę i wytrzymałość, a następnie wykonania zaleceń pielęgnacyjnych dla każdego z osobna. Dodatkowo przez rok od zakończenia prac firma ma dbać o całą zieleń uliczną.

REKLAMA

Utrudnienia w ruchu przez kilka miesięcy

Podczas remontu cała ulica Bohomolca będzie nieprzejezdna. Zamknięte zostaną jej skrzyżowania z ulicą Mysłowicką, Święcickiego i Promyka. Otwarte za to pozostaną skrzyżowania z ulicami Bytomską i Tucholską oraz Dygasińskiego. W obu przypadkach kierowcy przejadą tu, jak dotychczas, w jednym kierunku - w stronę ulicy Dziennikarskiej. Aby ułatwić poruszanie się w sąsiedztwie przebudowy, na części ulic drogowcy wprowadzą ruch dwukierunkowy. Dodatkowo zlikwidują kontraruch rowerowy i miejsca postojowe, aby umożliwić wymijanie się samochodów. Takie zmiany obejmą ulice: Małogoską (odcinek od ulicy Mścisławskiej do Mysłowickiej), Mysłowicką, Rybińskiego, Święcickiego i Promyka (odcinek od ulicy Gomółki do ulicy Bohomolca). Zmiany wprowadzono też u zbiegu ulic Sułkowickiego i Tucholskiej. Kierowcy skręcą z Sułkowickiego wyłącznie w lewo. Na odcinku Tucholskiej od Sułkowickiego do Bohomolca obowiązywać będzie zakaz wjazdu (nie będzie dotyczył rowerów). Tym samym na dotychczas dwukierunkowym fragmencie ulicy Tucholskiej będzie ruch tylko w jedną stronę - od Bohomolca do Sułkowickiego.

MB

.
 

REKLAMA

Komentarze (1)

# Marian

23.02.2024 15:10

Niech zgadnę, będzie węziej i znikną miejsca parkingowe
więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuŻoliborz

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuŻoliborz

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break