REKLAMA

REKLAMA

Wawer

List

 

Rowerem po Mrówczej. Wolno czy nie?

  14 maja 2018

Rowerem po Mrówczej. Wolno czy nie?
źródło: Czytelnik

- Ktoś na Mrówczej zrobił krecią robotę i zlikwidował ścieżkę rowerową. Komu przeszkadzała? Gdzie teraz mają się podziać zwolennicy dwóch kółek? - pyta mieszkaniec Wawra.

REKLAMA

"Na odcinku kilku kilometrów wzdłuż Mrówczej zostały zlikwidowane wszelkie oznaczenia ścieżki, za to od strony Panny Wodnej pojawił się znak końca. Codziennie setki rowerzystów łamią przepisy, jadąc byłą ścieżką rowerową zamienioną teraz na chodnik. Dlaczego ktoś wywalił w błoto kasę mieszkańców, demontując wszelkie oznaczenia i zamieniając ścieżkę w chodnik? Czy tak ma teraz wyglądać polityka władz miasta? Budujemy ścieżki i otwieramy, a potem cichcem demontujemy oznaczenia i jest spoko?Mam świadomość, że to nie przypadek i taka ścieżka przeszkadza kierowcom aut, bo muszą bardziej uważać na przecięciach ze ścieżką rowerową i jeździć wolniej. Teraz każde zderzenie będzie z winy rowerzysty, bo jechał przecież chodnikiem".

Wawerczyk

REKLAMA

Odpowiada Konrad Rajca, rzecznik urzędu dzielnicy

Już wiele lat temu ciąg pieszo-rowerowy (nie ścieżka rowerowa) na Mrówczej został przeznaczony wyłącznie dla ruchu pieszego z powodu wprowadzenia komunikacji miejskiej, dla ułatwienia dojścia pieszych do przystanków. Obecnie trasa ta nie spełnia kryteriów ciągu pieszo-rowerowego. Jest za wąska. Dopuszczony jest tam ruch rowerowy zgodnie z obowiązującymi przepisami na ciągu pieszym, czyli np. osoby dorosłej z dzieckiem do lat 10. Wyjątkiem jest krótki odcinek w okolicach tunelu w Międzylesiu.

(red. dg)

 

Komentarze (9)

# Aanka

14.05.2018 11:56

Mrówcza - historia jednej ulicy, na której każdy krok ku uczynieniu jej bezpieczniejszą tylko pogarsza sprawę... Naprawdę, można by o tym całą powieść napisać. A tak na serio to ręce opadają.
Zlikwidować ścieżkę, żeby piesi (którzy oczy przecież mają i mogą spojrzeć, czy nikt ścieżką nie jedzie) mieli wygodniej dojść do przystanków? Ilu tam pieszych przecina ścieżkę na godzinę? A ilu rowerzystów nimi w tym czasie przejeżdża?
Wywalić rowerzystów na ulicę, która jest jedną z najniebezpieczniejszych w okolicy (przecież to z tego powodu zakładano na niej progi zwalniające), która przez te progi stała się jeszcze bardziej niebezpieczna? (słynna jazda środkiem jezdni, by ominąć najgłupsze (bo wyspowe) progi na świecie)
Co jeszcze fajnego wymyślicie, by zwiększyć liczbę wypadków na Mrówczej?

# krl

14.05.2018 13:42

między Bogiem a. prawda ścieżki rowerowe z kostki brukowej to wpierwszej kolejności żart, jazda szybsza na twardym rowerze i tak kończy się niestety na ulicy bo można się wytelepać na śmierć na tym dziadostwie. tu potrzeba modernizacji bubla jakim są ścieżki rowerowe w wawrze oprócz chyba tylko skalnicowej...

# Aanka

14.05.2018 16:47

#krl napisał(a) 14.05.2018 13:42
między Bogiem a. prawda ścieżki rowerowe z kostki brukowej to wpierwszej kolejności żart, jazda szybsza na twardym rowerze i tak kończy się niestety na ulicy bo można się wytelepać na śmierć na tym dziadostwie. tu potrzeba modernizacji bubla jakim są ścieżki rowerowe w wawrze oprócz chyba tylko skalnicowej...

O tak, w pełni się z tym zgadzam. Ale kto daje i odbiera ten wiadomo co, więc skoro już tu ścieżka była, to chamstwem jest zlikwidowanie jej. Gdyby nasz kraj nie był krajem absurdów (a Mrówcza nie byłaby ulicą absurdów) to dokonano by naprawy ścieżki w postaci zmiany jej nawierzchni na asfaltową i służyłaby nam rowerzystom na zawsze. Może popłynęłam z tymi marzeniami cyklisty, ale to co zrobili to przegięcie.

REKLAMA

# Barry

14.05.2018 17:53

Brawo, klasyczny przykład głupoty piramidalnej. Będzie okazja podziękować, wybory blisko.

# Chudzin

14.05.2018 20:15

Macie bardzo spóźniony refleks, bo ścieżka rowerowa na Mrówczej została po cichu zlikwidowana wiele lat temu, gdy tylko pojawiło się tu 213. Nie zauważyliście przez lata braku oznakowania? :-) Wspomniane znaki INFORMACYJNE o końcu drogi dla rowerów dotyczą zapewne końców krótkich odcinków asfaltowych, które powstały przy remoncie ul. Panny Wodnej czy przy budowie tunelu w Międzylesiu.
Inna sprawa, że w pobliżu dawnego budynku stacji kolejki wąskotorowej w Międzylesiu stoją jak byk dwa znaki informujące o ruchu pieszo-rowerowy w stronę Radości. Ale to chyba jakaś pomyłka w oznakowaniu, bo stoją tylko tutaj, a powinno ich być gęsto.
Choć faktem jest, że ta ścieżka powinna tu być i tyle!

# aui

15.05.2018 15:10

cos tu smierdzi...na Skalnicowej jest tak samo "szeroka" sciezka i przystanki....i nikt jej nie zlikwidowal? a komu przeszkadzala na Mrówczej????

REKLAMA

# Kot Pana Prezesa

16.05.2018 14:07

Ha ha, ale was PiS załatwił. Dalej głosujcie na Platformę to PIS wam zerwie asfalt z dróg i tory rozkręci. Ale jaja! Ha ha hania nasza kochana: sciehszki rhowerowe? tsheba shprywsthyzować!

# VW Garbus

25.11.2018 18:10

Ścieżka na Mrówczej to był jakiś absurd! To jest droga osiedlowa o lekko uspokojonym charakterze więc ruch rowerowy zdecydowanie jest i szybszy i przyjemniejszy i bezpieczniejszy na jezdni niż na czymś co kompletnie nie spełnia statusu ścieżki rowerowej.

# gggg

24.07.2022 23:12

4 lata minely i jak widac nic sie nie wydarzylo w tej kwestii, nadal sciezki nie ma, a i tak wszyscy jezdza, bo nikt nie bedzie jezdzil ulicami za rurami spalinowymi samochodow, autobosow i ciezarowek. Do tego juz wariata trzeba albo samobojcy

REKLAMA

więcej na forum

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

Helloprint Polska

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje
Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl    Stanowią one własność prawnie chronioną należącą do Wakacje.pl S.A. i/lub jej partnerów.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wakacje wrzesień i październik 2022

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA