REKLAMA

Forum › Wawer

REKLAMA

# Aanka

14.05.2018 11:56

Mrówcza - historia jednej ulicy, na której każdy krok ku uczynieniu jej bezpieczniejszą tylko pogarsza sprawę... Naprawdę, można by o tym całą powieść napisać. A tak na serio to ręce opadają.
Zlikwidować ścieżkę, żeby piesi (którzy oczy przecież mają i mogą spojrzeć, czy nikt ścieżką nie jedzie) mieli wygodniej dojść do przystanków? Ilu tam pieszych przecina ścieżkę na godzinę? A ilu rowerzystów nimi w tym czasie przejeżdża?
Wywalić rowerzystów na ulicę, która jest jedną z najniebezpieczniejszych w okolicy (przecież to z tego powodu zakładano na niej progi zwalniające), która przez te progi stała się jeszcze bardziej niebezpieczna? (słynna jazda środkiem jezdni, by ominąć najgłupsze (bo wyspowe) progi na świecie)
Co jeszcze fajnego wymyślicie, by zwiększyć liczbę wypadków na Mrówczej?

# krl

14.05.2018 13:42

między Bogiem a. prawda ścieżki rowerowe z kostki brukowej to wpierwszej kolejności żart, jazda szybsza na twardym rowerze i tak kończy się niestety na ulicy bo można się wytelepać na śmierć na tym dziadostwie. tu potrzeba modernizacji bubla jakim są ścieżki rowerowe w wawrze oprócz chyba tylko skalnicowej...

# Aanka

14.05.2018 16:47

#krl napisał(a) 14.05.2018 13:42
między Bogiem a. prawda ścieżki rowerowe z kostki brukowej to wpierwszej kolejności żart, jazda szybsza na twardym rowerze i tak kończy się niestety na ulicy bo można się wytelepać na śmierć na tym dziadostwie. tu potrzeba modernizacji bubla jakim są ścieżki rowerowe w wawrze oprócz chyba tylko skalnicowej...

O tak, w pełni się z tym zgadzam. Ale kto daje i odbiera ten wiadomo co, więc skoro już tu ścieżka była, to chamstwem jest zlikwidowanie jej. Gdyby nasz kraj nie był krajem absurdów (a Mrówcza nie byłaby ulicą absurdów) to dokonano by naprawy ścieżki w postaci zmiany jej nawierzchni na asfaltową i służyłaby nam rowerzystom na zawsze. Może popłynęłam z tymi marzeniami cyklisty, ale to co zrobili to przegięcie.

REKLAMA

# Barry

14.05.2018 17:53

Brawo, klasyczny przykład głupoty piramidalnej. Będzie okazja podziękować, wybory blisko.

# Chudzin

14.05.2018 20:15

Macie bardzo spóźniony refleks, bo ścieżka rowerowa na Mrówczej została po cichu zlikwidowana wiele lat temu, gdy tylko pojawiło się tu 213. Nie zauważyliście przez lata braku oznakowania? :-) Wspomniane znaki INFORMACYJNE o końcu drogi dla rowerów dotyczą zapewne końców krótkich odcinków asfaltowych, które powstały przy remoncie ul. Panny Wodnej czy przy budowie tunelu w Międzylesiu.
Inna sprawa, że w pobliżu dawnego budynku stacji kolejki wąskotorowej w Międzylesiu stoją jak byk dwa znaki informujące o ruchu pieszo-rowerowy w stronę Radości. Ale to chyba jakaś pomyłka w oznakowaniu, bo stoją tylko tutaj, a powinno ich być gęsto.
Choć faktem jest, że ta ścieżka powinna tu być i tyle!

# aui

15.05.2018 15:10

cos tu smierdzi...na Skalnicowej jest tak samo "szeroka" sciezka i przystanki....i nikt jej nie zlikwidowal? a komu przeszkadzala na Mrówczej????

REKLAMA

# Kot Pana Prezesa

16.05.2018 14:07

Ha ha, ale was PiS załatwił. Dalej głosujcie na Platformę to PIS wam zerwie asfalt z dróg i tory rozkręci. Ale jaja! Ha ha hania nasza kochana: sciehszki rhowerowe? tsheba shprywsthyzować!

# VW Garbus

25.11.2018 18:10

Ścieżka na Mrówczej to był jakiś absurd! To jest droga osiedlowa o lekko uspokojonym charakterze więc ruch rowerowy zdecydowanie jest i szybszy i przyjemniejszy i bezpieczniejszy na jezdni niż na czymś co kompletnie nie spełnia statusu ścieżki rowerowej.

# gggg

24.07.2022 23:12

4 lata minely i jak widac nic sie nie wydarzylo w tej kwestii, nadal sciezki nie ma, a i tak wszyscy jezdza, bo nikt nie bedzie jezdzil ulicami za rurami spalinowymi samochodow, autobosow i ciezarowek. Do tego juz wariata trzeba albo samobojcy

REKLAMA

# lokalny rowerzysta

14.07.2023 20:17

Wszystko fajnie tylko ten znak jest tyłem do tego Gościa. Skąd on ma wiedzieć że to nie ścieżka rowerowa ani pieszo-rowerowa ? Od ronda na Zwoleńskiej nie ma ani JEDNEGO znaku który informowałby że jest wyłącznie dla pieszych. Co więcej, przez kilka lat było na kostce namalowane oznaczenie że jest również dla rowerzystów. Wielu rowerzystów ma prawo być święcie przekonanym że jedzie zgodnie z przepisami. Kilkukrotnie jadąc Mrówczą w kierunku Zwoleńskiej asfaltem zostałem strąbiony przez kierowców intensywnie wskazujących właśnie ten ciąg komunikacyjny .. Skoro "został przeznaczony wyłącznie do ruchu pieszego" to może warto by o tym poinformować adekwatnym oznaczeniem ?
Dodaj komentarz:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

REKLAMA

Wakacje wrzesień i październik 2023
Wakacje wrzesień i październik 2023

Najnowsze informacje na TuWawer

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA