Robisz selfie i za chwilę masz kartę miejską
30 sierpnia 2019
Zarząd Transportu Miejskiego jest coraz bardziej nowoczesny i "młodzieżowy". Aby wyrobić Warszawską Kartę Miejską wystarczy teraz kilka minut. Nie trzeba mieć też ze sobą zdjęcia. Wystarczy telefon komórkowy.
Stołeczny ZTM wprowadził usługę, dzięki której można wskazać zapisane w telefonie zdjęcie lub zrobić je sobie na miejscu i po chwili pojawi się ono na dokumencie.
- Kartę można teraz wyrobić bardzo prosto. Trzeba wejść na stronę
Rusza rozbudowa Kopernika. Powstanie nowy budynek
Popularne centrum nauki na Powiślu powiększy się o 6000 m2. Prace przy moście Świętokrzyskim już się rozpoczęły.
wtp.waw.pl' target='_blank'>foto.wtp.waw.pl lub zeskanować kod QR dostępny w okienku kasowym. Następnie wybrać zdjęcie z galerii w telefonie, zapoznać się z klauzulą informacyjną, wyrazić zgodę na przetwarzanie danych osobowych i wysłać. Na ekranie telefonu pojawi się jednorazowy indywidualny kod, który należy podać pracownikowi punktu obsługi pasażerów. Jeszcze moment i Warszawska Karta Miejska będzie gotowa - informuje ZTM.
Należy pamiętać, żeby nie wysyłać selfie z imprez rodzinnych czy wakacji. Fotografie powinny być zrobione w ostatnim półroczu na jednolitym, jasnym tle. Osoby na niech nie powinny mieć: zasłoniętych włosami twarzy, nakrycia na głowie czy okularów przeciwsłonecznych. Nie można zapomnieć także o tym, że przy wyrabianiu Warszawskiej Karty Miejskiej niezbędny jest dokument potwierdzający tożsamość.
(mk)
.




































