Rewolucja w Veturilo. Nextbike opuszcza Warszawę
15 czerwca 2020
Niemiecki operator nie będzie starał się o przedłużenie umowy na miejski system wypożyczalni rowerów.
Nextbike opuszcza Warszawę
Decyzja Nextbike ma związek z fatalną sytuacją finansową, w jakiej znalazł się polski oddział firmy.
Czesiek czy Krecik? Ciekawe nazwy dla nowych pociągów metra
Do 19 lipca Metro Warszawskie zbierało od mieszkańców propozycje w konkursie na nazwę dla nowych pociągów. Warszawiacy zgłosili mnóstwo propozycji.
W ubiegłym miesiącu złożyła ona wniosek o upadłość. Jak poinformowano w komunikacie, "w ocenie zarządu przeprowadzenie postępowania restrukturyzacyjnego daje realne szanse na dojście do porozumienia z wierzycielami, w tym z bankami finansującymi spółkę, oraz pozwoli na ustalenie nowych zasad spłat zobowiązań spółki. Zawarcie układu z wierzycielami pozwoli na odsunięcie w czasie płatności aż do momentu powrotu do normalnego funkcjonowania systemów rowerowych".
Nextbike zapewnia, że sytuacja finansowa firmy nie będzie oznaczać przerwy w działaniu Veturilo. Obecna umowa będzie obowiązywać do końca sezonu 2020. Kto będzie obsługiwać Veturilo od marca przyszłego roku? Na razie nie wiadomo, czy ZDM zdecyduje się podpisać umowę z Marfiną.
(dg)
.







































